Select Page


MICHELIN X Multi do małych ciężarówek


michelin
 

Michelin wprowadza na rynek sześć nowych rozmiarów opon gamy MICHELIN X Multi Z oraz MICHELIN X Multi D do małych ciężarówek do 16t DMC. Opony mogą być użytkowane na wszystkich typach dróg, zarówno latem jak i zimą. Gama posiada homologację opony zimowej, o czym świadczy oznaczenie 3PMSF1 na bokach opon. Bezpieczeństwo gamy MICHELIN X Multi, nawet przy znacznym zużyciu bieżnika, zostało potwierdzone najnowszymi testami TÜV SÜD.

 

 

W 2015 r. opony MICHELIN X Multi Z (opona do zastosowania na wszystkich pozycjach) i MICHELIN X Multi D (opona na osie napędowe) do ciężarówek do 16 ton poszerzają się o 6 nowych rozmiarów. W gamie X Multi Michelin oferuje łącznie 16 rozmiarów opon, które pokrywają 80% zapotrzebowania użytkowników ciężarówek.

Z najnowszych badań przeprowadzonych przez niezależną organizację TÜV SÜD, wynika, że opony MICHELIN X Multi utrzymują osiągi nawet przy znacznym zużyciu bieżnika.

 

 

 

Zalety opon MICHELIN X Multi:

  • Wszechstronność i możliwość całorocznego użytkowania – gama posiada homologację opony zimowej, o czym świadczy oznaczenie 3PMSF2 na bokach opon.
  • Zgodność z najsurowszymi normami ochrony środowiska przekładająca się na niższe zużycie paliwa i obniżenie poziomu hałasu. Hałas toczenia opony MICHELIN X Multi jest o 5 dB niższy od średniego wyniku opon konkurentów (UWAGA! różnica 3 dB to dwukrotny wzrost natężenia hałasu).
  • Niższy całkowity koszt użytkowania.

 

Gamy opon MICHELIN X Multi Z (na wszystkie pozycje) i MICHELIN X Multi D (na oś napędową) do samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 16 ton poszerzyły się o nowe rozmiary (w tym jeden dostępny od września 2015 r.).

W 2015 r. w gamie MICHELIN X Multi Z pojawi się 6 nowych rozmiarów:

  • 225/75 R 17.5
  • 235/75 R 17.5
  • 245/70 R 17.5
  • 265/70 R 17.5 (od września 2015 r.)
  • 245/70 R 19.5
  • 265/70 R 19.5

 

Bezpieczeństwo potwierdzone przez niezależną organizację TÜV SÜD

 

Podając do wiadomości informację o nowych rozmiarach w gamach MICHELIN X Multi Z i D, Michelin publikuje jednocześnie wyniki testów porównawczych przeprowadzonych przez niezależną organizację TÜV SÜD. Wykazały one, że opony MICHELIN X Multi Z i X Multi D z bieżnikiem zużytym w 2/3 oferują lepsze osiągi od opon głównych konkurentów, hamując średnio o 13 metrów krócej na mokrej nawierzchni o małej przyczepności3.

Wprowadzony pod koniec 2012 r. wymóg etykietowania opon nakłada na ich producentów obowiązek podawania na etykietach trzech parametrów osiągów opon: zużycia paliwa, hamowania na mokrej nawierzchni i poziomu hałasu. Badania osiągów przeprowadza się na nowych oponach. Mimo iż osiągi nowych opon głównych graczy na rynku opon premium w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni są porównywalne, to z badania TÜV SÜD wynika, że osiągi opon z bieżnikiem w części zużytym różnią się, co ma przełożenie na bezpieczeństwo. Badania potwierdziły, że opony firmy Michelin utrzymują wysokie osiągi od pierwszego do ostatniego milimetra bieżnika.

 

Gama opon MICHELIN X Multi spełnia szeroki zakres specyfikacji

Gama opon MICHELIN X Multi jest przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników, dla których usługi transportowe są rozszerzeniem podstawowej działalności.

 

W zdecydowanej większości przypadków użytkownicy ciężarówek do 16 ton to osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i posiadające jeden pojazd ciężarowy. Świadcząc usługi transportowe, poruszają się po drogach różnego typu włącznie z drogami w obszarach miejskich i podmiejskich.

 

Małe ciężarówki pracują w bardzo wymagających warunkach: towar musi być dostarczony na czas niezależnie od lokalizacji odbiorcy czy warunków pogodowych. Opony są dla właścicieli takich pojazdów czymś więcej niż tylko elementem ich wyposażenia – niezawodne opony są partnerem biznesowym odpowiedzialnym za mobilność. Zapewniają spokój i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i przewożonych towarów.

 

Opony gamy MICHELIN X Multi Z (na wszystkie pozycje) i MICHELIN X Multi D (na oś napędową) są dostępne łącznie w 16 rozmiarach, po 8 rozmiarów w każdej gamie:

 

– 215/75 R 17.5
– 225/75 R 17.5
– 235/75 R 17.5
– 245/70 R 17.5
– 265/70 R 17.5 (od września 2015 r.)
– 245/70 R 19.5
– 265/70 R 19.5
– 285/70 R 19.5

 

Źródło

 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.