Select Page


Pirelli: Nowe opony do przyczep i naczep


Pirelli Neverending BASE_4
 

Pirelli uzupełnia gamę produktów przeznaczonych do transportu na długich i średnich dystansach, które kładą nacisk na bezpieczeństwo i zmniejszają koszty eksploatacji. Jest to możliwe dzięki efektywności energetycznej, długiej żywotności opon, możliwości ponownego bieżnikowania, redukcji hałasu i zastosowaniu innowacyjnych materiałów.

Pirelli rozszerza swoją ofertę produktów z gamy „ST” – opon ciężarowych do przyczep i naczep dzięki nowej oponie ST:01 Base przeznaczonej do transportu na długich i średnich dystansach Pirelli i powiązana marka Formula w dalszym ciągu rozwijają swoją gamę produktów do pojazdów użytkowych – nowy model dołącza do już istniejących produktów do przyczep i naczep: ST:01 Neverending i Formula Trailer. ST:01 Neverending to pierwsza opona ciężarowa Pirelli z notą „AA”, najwyższą oceną w europejskim systemie znakowania opon pod względem oporu toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni. To także najlepszy produkt Pirelli w klasie opon dla przyczep i naczep pod względem możliwości ponownego bieżnikowania. W celu zapewnienia optymalnej przyczepności i dokładnego hamowania tylnej części pojazdu nawet w mokrych warunkach, opona Formula Trailer posiada cztery podłużne rowki, które zygzakiem oplatają powierzchnię opony. Wraz z nową oponą ST:01 Base Pirelli rozszerza gamę dostępnych produktów tak, by sprostać wymaganiom każdego przewoźnika: począwszy od początkujących przedsiębiorców dopiero rozpoczynających inwestycję – bez uszczerbku na wysokim poziomie rozwoju i standardów jakościowych – do tych, którzy kładą nacisk na ogólny przebieg i możliwość ponownego bieżnikowania, patrząc kompleksowo na żywotność opony. Inni kierują się kosztami eksploatacji – skupiając się na niskim oporze toczenia i trwałości. Pirelli ma odpowiedź na każdą ewentualność.

Struktura cenowa opon do samochodów ciężarowych działa w następujący sposób: biorąc ST:01 Base jako punkt odniesienia w wysokości 100 proc., cena opony premium ST:01 Neverending wynosi 110 proc. a koszty Formula Trailer – 85 proc.
Nowa opona Pirelli ST:01 Base posiada wszystkie standardowe właściwości Serii 01: innowacyjne profile, konstrukcje i materiały zapewniające niski opór toczenia, co wspomaga oszczędność paliwa i energii, jak i poszanowanie środowiska. Wpływ na to ma również obniżony poziom hałasu i zastosowanie materiałów wolnych od wysokoaromatycznych olejów (HAOF).

Pirelli Neverending BASE_4Mieszanki oraz konstrukcje zastosowane w oponach ST:01 Base zostały zaprojektowane z myślą o optymalizacji zużycia i przedłużeniu żywotności opony przy zachowaniu idealnej niezawodności i bezpieczeństwa na wszystkich rodzajach dróg, w tym autostrad i dróg głównych. Nowa opona jest w rzeczywistości dostępna w dwóch wersjach: R przeznaczona przede wszystkim do transportu regionalnego i H – głównie na autostrady.
Opatentowany bieżnik opony ST:01 został zaprojektowany tak, aby zmniejszyć opór toczenia i zużycie paliwa. Centralne rowki o unikalnym wzorze pochłaniają deformacje i zmniejszają opór toczenia. Współczynnik nacięć został zwiększony, aby móc wykorzystać całkowitą żywotność i trwałość opony. Bieżnik został zaprojektowany w sposób pozwalający na równomierne zużycie, a zygzakowaty wzór zapewnia sprawne pozbywanie się kamieni i innych przedmiotów. Zarazem czyni to opony bardziej odpornymi na boczne uderzenia i inne siły zewnętrzne.
Nowa opona ST:01 Base gwarantuje komfort jazdy oraz elastyczność i wytrzymałość, dzięki zastosowaniu dwóch mieszanek w stopce i technologii Hexagonal Bead Wire (HBW). Opiera się ona na wykorzystaniu unikalnej drutówki, która ułatwia bieżnikowanie opony i zapewnia stabilność termiczną całej stopki, prowadząc do zwiększenia trwałości opony.

Opony ST:01 Base w rozmiarze 385/65 R22.5, będą dostępne w sprzedaży od lipca, w ostatnim kwartale 2013 r. na rynek trafi również rozmiar 385/55 R22.5. Opona zdobyła notę „A” w europejskim systemie znakowania opon pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni i notę „B” w zakresie efektywności energetycznej, podczas gdy  parametr hałasu zewnętrznego wynosi 73 decybeli, zgodnie z unijnymi limitami.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.