Select Page


Rajdy samochodowe – nowe perspektywy dla Michelin


 

Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) przyjęła kandydaturę Michelin na dostawcę opon w rozpoczynających się w przyszłym roku Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC).

Wniosek Michelin to odpowiedź na zmianę przepisów FIA dotyczącą otwarcia mistrzostw WRC dla wielu producentów ogumienia.

Udział w rajdach umożliwia Grupie Michelin przetestowanie innowacji technologicznych w najbardziej ekstremalnych warunkach. Po pozytywnych wynikach testów innowacyjne rozwiązania znajdą zastosowanie w produktach dostępnych na rynku. Pozwoli to użytkownikom cieszyć się rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi do tej pory tylko w oponach rajdowych. Sporty motorowe są także potężną platformą, dzięki której Michelin może rozwijać swoją misję rozwoju zrównoważonej mobilności.

Michelin wspiera FIA w jej dążeniach do stworzenia bardziej odpowiedzialnej wizji rajdów samochodowych poprzez ograniczenie liczby zużywanych podczas nich opon, co ma nastąpić od roku 2012. Przyczyni się to także do zmniejszenia wpływu produktów Michelin na środowisko.
Wizja pokrywa się z programem ochrony środowiska Michelin wdrażanym przez koncern nieprzerwanie od roku 1992, kiedy to na rynek trafiła pierwsza opona Michelin obniżająca zużycie paliwa.

Do zmiany przepisów rajdów w roku 2005, na podstawie której do współpracy zaangażowano kilku producentów ogumienia, Michelin brał udział w kategorii premier class, zdobywając 38 tytułów mistrza świata. Jest to potwierdzeniem wysokich umiejętności inżynierów Michelin oraz wiedzy i doświadczenia marki. 20 tytułów Michelin zdobył we wprowadzonej w roku 1973 kategorii producentów, natomiast pozostałe 18 Michelin zdobył w kategorii kierowców wprowadzonej sześć lat później.

W nadchodzącym sezonie rajdowym znów zobaczymy opony rajdowe marki Michelin na pojazdach partnerów koncernu.


 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.