Select Page


TIP Trailer Services i Goodyear dalej razem


Goodyear FUELMAX T
 

Wkrótce minie 10 lat współpracy obu firm.

Warszawa, 21 listopada 2014 r. – Firma TIP Trailer Services przedłużyła umowę z Goodyearem na dostawy opon do pojazdów ciężarowych do końca 2016 roku. Świadczy to o dużym zaufaniu do jakości produktów i usług oferowanych przez producenta opon, ale jest też ukoronowaniem długoletniej współpracy obu przedsiębiorstw.

 „Dla TIP Trailer Services bezpieczeństwo, niezawodność i jakość sprzętu to najważniejsze kwestie. Dlatego wybraliśmy Goodyeara, który dostarcza znakomite produkty, usługi i najlepsze rozwiązania o najwyższych standardach. Dzięki programom Goodyeara do zarządzania oponami, fakturowanie jest proste i niezawodne. Obecnie możemy wprowadzać szczegóły zleceń i faktur bezpośrednio do naszego systemu, co zmniejsza obsługę administracyjną do minimum” – powiedział Peter Sijs z TIP Trailer Services.

TIP Trailer Services jest jednym z wiodących europejskich dostawców usług w zakresie urządzeń transportowych. Zarządza flotą ponad 50 tysięcy pojazdów i specjalizuje się w leasingu oraz wynajmie naczep, cystern oraz innego sprzętu.

Ze względu na dużą skalę działalności, firma bardzo dba o stan swojego taboru transportowego, dlatego też w 2006 r. nawiązała współpracę z Goodyearem. Zawarto wtedy umowę na dostawę, serwis i zarządzanie oponami, którą właśnie przedłużono na kolejne lata. Pod koniec okresu obowiązywania tego kontraktu, czyli w 2016 r., firmy będą świętować dziesięciolecie swojej współpracy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że TIP Trailer Services po raz kolejny przedłużył z nami kompleksową umowę, w ramach której nie tylko dostarczamy opony, ale także zajmujemy się utrzymaniem i zarządzaniem nimi za pośrednictwem programu Goodyear FleetFirst” – powiedział Jan-Piet Huylebroeck, dyrektor sprzedaży opon do pojazdów ciężarowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzi i w Afryce.

W ramach umowy amerykański koncern dostarcza do TIP opony Goodyear i Dunlop, a także bieżnikowane opony serii TreadMax i NextTread. Szczególnym zainteresowaniem TIP cieszy się ogumienie w rozmiarach 385/65R22.5, 385/55R22.5 i 435/50R19.5, a także niedawno wprowadzone opony pomagające oszczędzać paliwo: Goodyear FUELMAX T 435/50R19.5, które uzyskały klasę A i C na unijnej etykiecie pod względem efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni. Zastosowanie wysokiej jakości opon bieżnikowanych pomaga europejskiemu przewoźnikowi zoptymalizować ogólne koszty eksploatacji.

Dodatkowe informacje:

Jednym z najważniejszych elementów obowiązującego kontraktu jest Goodyear FleetOnlineSolutions (FOS) – internetowy program zarządzania oponami, do którego dostęp mają TIP, Goodyear, a także sieci warsztatów obu firm. System dostarcza do sieci dostawców usług TruckForce szczegółowe informacje o zakresie umowy oraz dane o poszczególnych pojazdach. FOS pozwala również na skrócenie przestoju i ograniczenie obrotu dokumentami, zapewniając pełną i przejrzystą sprawozdawczość na temat eksploatacji opon i związanych z tym kosztów.

Źródło

 

Katagoria: opony
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.