Select Page


40 Solarisów w Łodzi


informacja_prasowa_mpk_Łodz
 

Po niecałych pięciu miesiącach od podpisania umowy do dwóch Zajezdni Autobusowych MPK-Łódź dotarło 40 autobusów dostarczonych przez konsorcjum firm Solaris Bus & Coach S.A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. Zgodnie z umową autobusy zasilą flotę miejskiego przewoźnika na okres 10 lat, łącznie z pakietem serwisowym. Wartość kontraktu to blisko 95 milionów złotych.

W ramach zamówienia do Łodzi trafiło 20 niskopodłogowych autobusów miejskich w wersji dwunastometrowej oraz 20 autobusów przegubowych o długości osiemnastu metrów. Są to doskonale znane już mieszkańcom Łodzi Solarisy Urbino, tym razem wyposażone w ekologiczne silniki spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Ponadto pojazdy posiadają rozbudowany system monitoringu. Kamery rejestrują obraz zarówno wewnątrz autobusu,jak i przed nim, a nagrania są pomocne w rozstrzyganiu ewentualnych spornych sytuacji drogowych. Wśród elementów dodatkowego wyposażenia pasażerowie oraz kierowcy docenią z pewnością klimatyzację całej przestrzeni pojazdu.

Podpisana umowa zakłada nie tylko wynajem Solarisów Urbino na okres 10 lat, ale także pełen pakiet serwisowy i utrzymania autobusów. W praktyce oznacza to, że przewoźnik płaci za gotowość techniczną floty.

„Dostawa 40 nowych Solarisów to kolejny, konsekwentny krok w kierunku zapewnienia naszym pasażerom najwyższego standardu i komfortu podróży. Cieszymy się, że produkowane w Polsce autobusy pomogą nam utrwalić tę tendencję dzięki nowoczesnym rozwiązaniom znanym z innych, europejskich miast” – powiedział Zbigniew Papierski, Prezes Zarządu MPK-Łódź. „Pojazdy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, elektroniczny system informacji pasażerskiej, system łączności radiowej, monitoring, biletomat mobilny oraz system informacji pasażerskiej dla niewidomych i inne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych” – wyliczał Papierski.

„Inwestycje w innowacyjny i komfortowy tabor są dowodem dynamicznego rozwoju transportu publicznego, który jest jednym z głównych wyznaczników wysokiego standardu życia w mieście. Decyzja o wynajmie czterdziestu ekologicznych, niskopodłogowych autobusów pokazuje, że Zarząd MPK – Łódź konsekwentnie realizuje działania na rzecz rozwoju komunikacji miejskiej w Łodzi z korzyścią przede wszystkim dla mieszkańców” – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu firmy Solaris.

„Rynek transportu, w tym komunikacji miejskiej i przewozów pasażerskich, jest dla Millennium Leasing obszarem strategicznym, w którym stale się rozwijamy” – powiedział Wojciech Rybak, Prezes Millennium Leasing. „W tym kontekście –  udział w dzisiejszym wydarzeniu, jest ukoronowaniem kolejnego wspólnego projektu z naszym partnerem, firmą Solaris Bus & Coach. Zastosowanie umowy dzierżawy lub najmu do finansowania tego typu inwestycji jest doskonałym przykładem na to, w jaki sposób dostosowujemy naszą ofertę do zgłaszanych przez rynek potrzeb.”

Tym samym liczba Urbino sprzedanych do łódzkiego MPK wzrosła łącznie do 154 pojazdów. MPK-Łódź Spółka z o.o. pierwszych pięć autobusów marki Solaris kupiło już w 2000 roku.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.