Select Page


Andreas Strecker prezesem Solarisa


Nowy Solaris Urbino 12
 

1 kwietnia nowym Prezesem Zarządu firmy Solaris zostanie dr Andreas Strecker.

– Solaris wciąż jest i pozostanie przedsiębiorstwem, które należy do rodziny Olszewskich. Z pozycji właścicielki i doradcy Zarządu będę nadal konsultować strategiczne decyzje na temat kierunków rozwoju firmy – wyjaśnia Solange Olszewska, właścicielka Solaris Bus & Coach S.A.

Dr_Andreas_StreckerAndreas Strecker jest doktorem nauk ekonomicznych. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w przemyśle transportowym. Przez 9 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego w koncernie Daimler Buses North America w USA. Odpowiadał między innymi za rozwój i realizację strategii dywizji autobusowej firmy Daimler w Ameryce Łacińskiej, Meksyku i Azji. Uczestniczył także w realizacji kluczowych kontraktów na rynku europejskim. Przez ostatnie cztery lata dr Andreas Strecker pracował na stanowisku CFO przedsiębiorstwie Novoferm Group, które jest czołowym europejskim producentem materiałów budowlanych. Dr Andreas Strecker ma 53 lata. Jest żonaty i ma dwoje dzieci w wieku 16 i 13 lat.

„Z dr. Andreasem Streckerem znamy się od blisko 20 lat. Po raz pierwszy spotkaliśmy się na targach IAA w Hanowerze w roku 1996 – mówi Solange Olszewska. – Jestem przekonana, że jego wiedza i międzynarodowe doświadczenie w branży w połączeniu z umiejętnościami obecnych Członków Zarządu, którzy w większości są wychowankami naszej firmy, będą gwarantem dalszego dynamicznego rozwoju Solarisa” – konkluduje.

 

 


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.