Select Page


Daimler Buses: otrzymuje zlecenie z Austrii


 


ÖBB Postbus GmbH modernizuje swoją flotę pojazdów, stawiając na autobusy Mercedes-Benz i Setra. Po zakończonym ogólnoeuropejskim przetargu Daimler Busses i ÖBB Postbus GmbH zawarły porozumienie ramowe przewidujące dostawy pojazdów w okresie od 2013 do 2017 roku. Zamówienia oraz szczegółowy podział na poszczególne modele leży w gestii klienta. Ogólnie w grę mogą wchodzić ilości obejmujące około 400 autobusów.

Die ÖBB Postbus GmbH obsługuje linie publicznego transportu pasażerskiego na terenie całej Austrii, będąc jednocześnie zleceniobiorcą niemalże wszystkich związków przedsiębiorstw komunikacyjnych w kraju. „Dzięki nawiązaniu współpracy z Daimler Buses ÖBB Postbus GmbH zyskało u swego boku niezawodnego partnera. Bardzo cieszymy się z zaufania, jakim obdarzono nasze precyzyjne, czyste, bezpieczne i niezawodne pojazdy”, oznajmił Till Oberwörder, dyrektor marketingu, sprzedaży i obsługi posprzedażnej Daimler Buses.

Dostawy obejmować będą autobusy Mercedes-Benz typów Intouro, Integro i Citaro oraz Setra Multi Class 400. Zamówione pojazdy wysokopodwoziowe posiadają w szerokim wejściu środkowym podnoszoną rampę dla wózka inwalidzkiego. Ponadto wszystkie pojazdy Mercedes-Benz i Setra wyposażone są w klimatyzację przedziału pasażerskiego i stanowiska kierowcy.

Argumenty przemawiające za zakupem pojazdów Mercedes-Benz i Setra nie kończą się jednak na kwestiach komfortu i bezpieczeństwa lecz dotyczą także ich wydajności i trwałości. Mercedes-Benz Citaro VI, który w ubiegłym roku zdobył tytuł „Bus of the Year 2013“, pokonując silnych konkurentów z jednostkami hybrydowymi, dzięki obniżonej prędkości obrotowej silnika oraz zoptymalizowanej izolacji hałasu wyróżnia się znacznie oszczędniejszą i cichszą jazdą. Podczas testu Record Run Buses 2012 przeprowadzonego pod auspicjami organizacji dozoru technicznego Dekra autobusy Mercedes-Benz i Setra udowodniły, że pojazdy spełniające normę VI zużywają co najmniej 8% mniej oleju napędowego niż ich poprzednicy dostosowani do normy Euro V.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.