Select Page


Goodyear: opony gotowe na nowe przepisy UE


Goodyear Ultra Grip Coach 2
 

 Wobec wzrostu średniego ciężaru pasażerów i ich bagaży, a także w świetle dążeń Unii Europejskiej do zwiększenia sprawności transportu i ograniczenia emisji dwutlenku węgla, Komisja Europejska zaproponowała zwiększenie dopuszczalnej masy dwuosiowych pojazdów komunikacji publicznej z 18 do 19 ton1. Opony Goodyear Marathon Coach i Ultra Grip Coach spełniają wymagania nowych przepisów i ze względu na swoją nośność stanowią idealny wybór dla przewoźników.
Choć szczegóły unijnej propozycji nie zostały jeszcze ustalone, wiadomo już, że dopuszcza ona 7,5 tony obciążenia osi sterującej i 11,5 tony osi napędowej.

To istotna informacja z punktu widzenia doboru opon i ich nośności. Opony Goodyear Marathon Coach do montażu na wszystkich osiach, w rozmiarach 295/80 R22.5
i 315/80 R22.5, oraz zimowe opony napędowe Ultra Grip Coach posiadają indeks nośności odpowiednio 154 i 156. To z kolei odpowiada nośności 3750 kg i 4000 kg. Montaż opon Goodyear Marathon Coach na oś przednią pozwala spełnić wymóg obciążenia osi ciężarem 7,5 tony, który może wejść w życie w 2018 roku.
„Propozycje UE są istotne dla branży autokarowej, bowiem pozwolą zoptymalizować pojazdy. Linia opon Goodyear Coach to idealny wybór dla tych aut, ponieważ oferuje nie tylko znakomite parametry nośności, ale także długie przebiegi. Jest to możliwe dzięki nowej konstrukcji, która między innymi zmniejsza zużycie strefy barkowej” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Opony Goodyear Coach

Goodyear Marathon Coach i Ultra Grip Coach stworzono z zastosowaniem technologii TravelMax, w tym mieszanki bieżnika Silefex, asymetrycznego kształtu i najnowszej struktury karkasu. Nowa konstrukcja odpowiada wymaganiom nowoczesnych autokarów i zaawansowanym niezależnym zawieszeniom, które w tej chwili stosowane są w większości pojazdów najwyższej klasy.

Marathon Coach jest oponą do montażu na każdą oś, przeznaczoną do całorocznego użytkowania. Jej wyjątkowa, asymetryczna konstrukcja umożliwia bardzo równomierne zużycie i długie przebiegi przy wysokim komforcie jazdy. Konstrukcja ta, opracowana przez Goodyeara specjalnie dla opon Marathon Coach, rozwiązuje problem nierównomiernego zużycia opon i jest pierwszym tego typu bieżnikiem dedykowanym oponom do autokarów.

Ultra Grip Coach jest oponą zimową na oś napędową. Wyróżnia się zwiększoną trakcją na śniegu i spełnia wymogi stawiane oponom do jazdy w trudnych warunkach zimowych. Idealnie sprawdza się w pojazdach jeżdżących w krajach skandynawskich i regionach alpejskich, gdzie oblodzone drogi to codzienność, a nagłe opady śniegu mogą powodować duże opóźnienia. Konstrukcja i szerokość bieżnika zapewniają nie tylko doskonałą przyczepność i trakcję w warunkach zimowych, ale także niski poziom hałasu dla wyższego komfortu podróżnych.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.