Select Page


IVECO Bus dostarczy Deutsche Bahn do 710 autobusów Crossway


Picture 1 DB
 

Spółka DB Regio Bus inwestuje w nową flotę przyjaznych dla środowiska i pasażerów pojazdów z serii IVECO Bus Crossway. Klienci, kierowcy i pasażerowie skorzystają z zalet nowej rodziny Euro VI, takich jak: lepsza widoczność, niższy poziom hałasu, zwiększona przestrzeń ładunkowa i komfort podróży.

 

 

Picture 2 DB

 

Największa spółka transportu autobusowego w Niemczech, DB FuhrparkService GmbH, podpisała umowę ramową z firmą IVECO Bus na dostawę autobusów podmiejskich. Zgodnie z tą umową DB Regio zamawia 400 autobusów Crossway i Crossway LE (niskowejściowych), które zostaną dostarczone w 2015 i 2016 r. Oprócz samej umowy dostępna jest opcja na 310 dodatkowych pojazdów, które mogą zostać dostarczone w 2017 i 2018 r.

Czynniki, które przyczyniły się do złożenia najnowszego zamówienia to korzystny całkowity koszt posiadania i użytkowania (TCO) i niezawodność pojazdów Crossway, które już teraz stanowią część bieżącej floty DB. „Jesteśmy bardzo dumni, że nadal cieszymy się zaufaniem firmy Deutsche Bahn, o czym świadczy to znaczące zamówienie na nasze popularne autobusy Crossway”, powiedział Sylvain Blaise, szef działu Global Bus w CNH Industrial.

DB Regio Bus odpowiada za obsługę regionalnych tras autobusowych Deutsche Bahn oraz za transport podmiejski. Spółka posiada sieć 22 firm autobusowych i udziały w ponad 70 prywatnych i miejskich firmach transportu publicznego w Niemczech. „Dziennie nasze autobusy przewożą ponad dwa miliony pasażerów. Klienci ci bezpośrednio skorzystają z naszej inwestycji. Oferujemy im pojazdy, które są nowoczesne, przyjazne dla środowiska i bezpieczne”, powiedział Dr Rüdiger Grube, prezes i dyrektor generalny Deutsche Bahn.

Klienci, kierowcy i pasażerowie skorzystają z zalet nowego modelu, takich jak: lepsza widoczność, niższy poziom hałasu, zwiększona przestrzeń ładunkowa i komfort podróży. Pojazdy z serii Crossway LE zgodne z normą Euro VI mają nowe, szersze drzwi. Stanowisko pracy kierowcy spełnia międzynarodowe normy, zapewniając wyższy komfort, dostępność i bezpieczeństwo. Daje to gwarancję, że niezależnie od typu pojazdu kierowcy zawsze znajdą elementy sterujące w tym samym miejscu i będą korzystali z tych samych ułatwień ergonomicznych.

Cała rodzina Crossway zyskuje dodatkowo na zastosowaniu oszczędnych silników z HI-SCR. Ten układ oczyszczania spalin działa bez użycia EGR (recyrkulacji gazów wylotowych) i ma znaczną przewagę w zakresie redukcji wagi i rozmiarów, co oznacza łatwiejszą konserwację.

Pierwszy autobus Crossway Euro VI dla Deutsche Bahn, z nową przestrzenią dla kierowcy opracowaną zgodnie z normami VDV, miał swoją premierę na stanowisku IVECO na targach IAA w Hanowerze.

Źródło

 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.