Select Page


MAN Nutzfahrzeuge: zlecenie od Deutsche Bahn na dostawę ponad 600 autobusów


 

Spółki DB Stadtverkehr i MAN podpisały ramową umowę na dostawę do 600 autobusów o łącznej wartości ponad 150 milionów euro. Zgodnie z zawartą umową, w 2010 roku, największy w Niemczech oferent usług w zakresie transportu autobusowego zamawia ponad 250 autobusów miejskich, regionalnych oraz turystycznych. W latach 2011 i 2012 przewoźnik DB Stadtverkehr będzie mógł skorzystać z prawa do zakupu kolejnych 350 pojazdów.

„W celu potwierdzenia zaufania, jakim obdarzają nas nasi klienci i wykonawcy oraz pozyskania nowych klientów, nawet w okresie kryzysu, wysyłamy odpowiednie sygnały i inwestujemy w bezpieczne, nowoczesne i klimatyzowane pojazdy“, mówi Dr. Rüdiger Grube, przewodniczący zarządu Deutsche Bahn AG.

Umowa ramowa obejmuje nowoczesne autobusy miejskie i liniowe typu MAN Lion’s City i MAN Lion’s City G (autobusy przegubowe) o różnych długościach i w kilku wygodnych dla pasażerów wariantach niskopodłogowych, a także różne wersje autobusów MAN Lion’s Regio przeznaczonych do ruchu dalekobieżnego. Ponadto, przewiduje się dostawę autobusów turystycznych typu MAN Lion’s Coach. Wszystkie autobusy wyposażone są w silniki wykonane w technologii MAN PURE DIESEL®, które, bez stosowania ulepszaczy, spełniają najbardziej rygorystyczne aktualnie wymagania normy emisyjnej EEV. „Niniejsze zlecenie jest potwierdzeniem spełnienia przez nasze autobusy MAN wysokich oczekiwań operatorów w zakresie niezawodności i ekonomiczności pojazdów“, wyjaśnia Dr. Frank Hiller, członek zarządu w firmie MAN Nutzfahrzeuge odpowiedzialny za pion Marketing, Sales and Services. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wieloletniej wyłącznej współpracy z największym w Niemczech operatorem transportu autobusowego.“

Standardowe pakiety wyposażenia, na przykład w zakresie silnika, napędu, wyposażenia wewnętrznego i klimatyzacji przyczyniają się do zwiększenia konkurencyjności firmy DB Stadtverkehr.

„Jesteśmy największym w Niemczech przedsiębiorstwem autobusowym, które każdego dnia przewozi ponad dwa miliony ludzi“, mówi Hermann Graf von der Schulenburg, przewodniczący zarządu DB Stadtverkehr. „Autobusy MAN zapewniają nam wymaganą jakość po właściwej cenie. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na pojazdy tej firmy.“


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.