Select Page


MB: Dni Autobusów Mercedes-Benz (MOT) 2011 w Mannheim


 

Organizowana co dwa lata firmowa impreza Mercedes-Benz jest magnesem przyciągającym prywatnych przewoźników  i specjalistów z branży lokalnej komunikacji publicznej ÖPNV z całej Europy.  Aż 6000 gości z ponad 20 krajów  odwiedziło w dniach od 17 do 20 listopada bieżącego roku – roku jubileuszu wyprodukowania pierwszego samochodu z silnikiem spalinowym – wystawę odbywającą się w mieście jego wynalazcy, Carla Benza. 125 lat temu Benz skonstruował pierwszy samochód, dziesięć lat później – autobus. Wydarzenie to dało początek niezwykłej tradycji i szybkiego rozwoju know-how, co zaowocowało bogatą ofertą innowacji przedstawionych w roku jubileuszu samochodów przez dział Mercedes-Benz Omnibusse.

Na powierzchni 3500 m2 goście mieli możliwość zapoznania się z interesującym programem ramowym oraz z całą gamą autobusów spod znaku trójramiennej gwiazdy. Reprezentowane były autobusy miejskie i podmiejskie, a także międzymiastowe i turystyczne. Wśród nich nowy Citaro Mercedes-Benz, który jako pierwszy autobus niskopodłogowy jest dostępny w wersji z elektronicznym systemem stabilizacji jazdy ESP. Nowe produkty przedstawiono jednak nie tylko w grupie autobusów miejskich, także wśród autobusów turystycznych pojawiła się nowość: rolę okrętu flagowego na imprezie pełnił model Mercedes-Benz Travego Edition 1 z silnikiem  Euro VI. Wyposażony w nowy silnik BlueEfficiency Power i nową skrzynię biegów oraz spełniający wymagania normy emisji spalin Euro VI,  Travego Edition 1 wyznacza nowe standardy w dziedzinie rozwoju napędów przyszłości.  

„Podczas Dni MOT goście mogli osobiście wypróbować nasze autobusy  na torze doświadczalnym. Gwiazdą był bez wątpienia nasz nowy Citaro“, mówi Roman Biondi, rzecznik marki w Mercedes-Benz Omnibusse EvoBus GmbH.

System zarządzania flotą FleetBoard
Innym ważnym wydarzeniem MOT była prezentacja systemu FleetBoard. Dotychczas  system zarządzania flotą autobusów był znany pod nazwą Omniplus BusFleet. Obecnie system telematyczny do obsługi autobusów międzymiastowych, turystycznych i miejskich został  udoskonalony i będzie w przyszłości udostępniany przez spółkę usług telematycznych, Daimler FleetBoard GmbH. „Zaufanie to dobra rzecz, zarządcy parków samochodowych wiedzą jednak, że przejrzystość jest jeszcze lepsza i w procesie zarządzania  rentownie działającego przedsiębiorstwa nieodzowna. Wspólnie z Daimler FleetBoard GmbH oferujemy zatem klientom specjalny system zarządzania flotą autobusów “, powiedziała Angela Titzrath-Grimm, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej w spółce  Daimler Buses. „Mamy przeszło dziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania flotami pojazdów użytkowych. W czasach wysokich cen oleju napędowego nasi klienci szczególnie cenią sobie możliwość znaczącego zmniejszenia zużycia paliwa za pomocą  FleetBoard “, dodał Markus Lipinsky, dyrektor zarządzający Daimler FleetBoard GmbH.

Sympozjum Mercedes-Benz
Sympozjum Mercedes-Benz rozpoczęło się pierwszego dnia MOT, cyklem  czterech odczytów  poświęconych tematyce mobilności przyszłości.  Z dużym zainteersowaniem oczekiwano referatu „ÖPNV im Spannungsfeld von Politik und Wirtschaft“ (ÖPNV na styku polityki i gospodarki) Winfrieda Hermanna, ministra komunikacji i infrastruktury Badenii-Wirttem­bergii.

„Sympozjum Mercedes-Benz miało na celu kształtowanie mobilności dnia jutrzejszego i przedyskutowanie wspólnie z klientami i ekspertami możliwości, jakie otwierają się przed lokalną komunikacją publiczną. Uczestnictwo znakomitych dyskutantów pomogło nam również w tym roku sprostać  tym zamierzeniom”,  powiedziała Angela Titzrath-Grimm, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej w spółce Daimler Buses.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 9 lat temu.