Select Page


Mercedes-Benz: Wielkie zamówienie na 221 autobusów miejskich


 


Marka z gwiazdą przekonuje: Nowy, duży kontrakt na 221 autobusów przegubowych Mercedes-Benz Conecto jest rezultatem przetargu  ogłoszonego przez przedsiębiorstwo komunikacji podmiejskiej IETT na modernizację jego floty autobusów w metropolii nad Bosforem. Spółka-córka koncernu Daimler, Mercedes-Benz Türk umacnia w ten sposób ponad 40-letnią współpracę z przedsiębiorstwem, w którego flocie ponad 50 procent stanowią produkty Mercedes-Benz. Eksploatując 3.000 autobusów miejskich, IETT skoncentrowało się na niezawodnej i przyjaznej dla środowiska publicznej komunikacji podmiejskiej w Stambule i okolicach. Przedsiębiorstwo IETT istnieje od roku 1871 i obsługuje szybką kolej miejską i metro, a także autobusy liniowe i system transportu publicznego  Bus Rapid Transit (BRT).

Hartmut Schick, dyrektor Daimler Buses, podkreśla znaczenie trzycyfrowej wielkości kontraktu tureckiej spółki-córki koncernu  Daimler: „Obecne duże zamówienie jest kolejnym dowodem dynamicznego wzrostu  Daimler Buses w Turcji i przyczynia się do umocnienia naszej obecności na światowych rynkach.“ Schick zwraca też uwagę na aspiracje Daimler Buses do roli lidera: „Codziennie z pełnym zaangażowaniem pracujemy nad umocnieniem naszej czołowej pozycji w branży autobusów i cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć.“

Podczas ceremonii podpisania kontraktu przez Wolfa-Dietera Kurza, prezesa i CEO Mercedes-Benz Türk, i Hayri Baracli, prezesa IETT, wieloletni klient tak wypowiedział się na temat najnowszego zamówienia: „Kontynuując ponad 140-letnią tradycję, IETT oferuje nowe rozwiązania służące unowocześnieniu Stambułu.  Inwestujemy w modernizację naszej floty do obsługi publicznego transportu pasażerskiego, korzystając w przeważającej mierze z autobusów miejskich Mercedes-Benz. Przyczyniamy się w ten sposób bardzo znacząco do zapewnienia komfortowej komunikacji w Stambule.“ IETT eksploatuje autobusy miejskie Mercedes-Benz Conecto w komunikacji liniowej. Do obsługi komunikacji miejskiej w systemie  Bus Rapid Transit przedsiębiortswo IETT wykorzystuje autobusy o zwiększonej zdolności przewozowej, Mercedes-Benz CapaCity. Dzięki oddzieleniu pasów ruchu dla komunikacji publicznej od pasów przeznaczonych dla komunikacji indywidualnej system BRT przyczynia się do odczuwalnej poprawy przepustowości ulic w mieście.

Zamówionych 221 autobusów przegubowych Mercedes-Benz Conecto zostanie wyprodukowanych w zakładach Mercedes-Benz Omnibuswerk w Hosdere i dostarczonych klientowi w terminie do września 2012. Niskopodłogowy autobus o długości 18 metrów jest w stanie przewieźć jednorazowo do 160 osób, a dzięki niskiemu poziomowi wejść i wyjść zapewnia szybki przepływ  pasażerów.   Wyposażony w technologię BlueTec dla silników wysokoprężnych, która redukuje emisje szkodliwych substancji i cząsteczek, Mercedes-Benz Conecto spełnia ponadto unijną normę ekologiczną Euro V.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.