Select Page


Pierwsze autobusy w Polsce z systemem CPC


Solarisy z CPC
 

11 września nastąpiło oficjalnie przekazanie pierwszych 8 sztuk przegubowych autobusów Solaris Urbino MetroStyle (18-metrowe) do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Krakowie z systemem monitoringu ciśnienia i temperatury w oponach – ContiPressureCheck firmy Continental (CPC)

Autobusy te to pierwsze w Polsce autobusy komunikacji miejskiej, wyposażone w system CPC. 

Zastosowanie w nich systemu CPC jest wynikiem wspólnego projektu na rynku OEM pomiędzy firmami Drabpol ( odpowiedzialnego na rynku polskim za system CPC, partnera firmy Continental Opony) a producentem autobusów – firmą Solaris Bus & Coach.

System ContiPressureCheck (CPC) umożliwia stałe nadzorowanie ciśnienia i temperatury w oponach. Informacje o ciśnieniu i temperaturze w oponach pokazywane są na wyświetlaczu deski rozdzielczej.

System ten wykrywa wszelkie zmiany ciśnienia i temperatury i w przypadku spadku ciśnienia lub wzrostu temperatury w jednej z opon kierowca otrzymuje natychmiast odpowiednie ostrzeżenie ( alarm oraz informacja na pulpicie).

Kierowca może natychmiast podjąć działania korygujące i nie dopuścić do awarii. Dzięki temu można zapobiec zarówno wypadkom drogowym, jak i uszkodzeniom opon.

Źródło

 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.