Select Page


Setra: przekazuje 16 autokarów na potrzeby EURO 2012


 

Dwa miesiące przed oficjalną inauguracją EURO 2012 w Warszawie w Centrum Klienta Setry w Neu-Ulm wszystko kręciło się wokół piłki nożnej. 18 kwietnia 2012 Hartmut Schick, dyrektor Daimler Buses, wspólnie z  Lotharem Holderem, rzecznikiem marki Setra w spółce  EvoBus GmbH, przekazał organizatorom i kierowcom obsługującym Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012, które będą rozgrywane od 8 czerwca do 1 lipca w Polsce i na Ukrainie, 16 autokarów: „Jesteśmy szczęśliwi, że jedna z najważniejszych  międzynarodowych imprez sportowych może być obsługiwana przez produkty najwyższej jakości pochodzące z Niemiec.“

Podczas trzytygodniowego turnieju komfortowe autokary marki z Ulm  posłużą do przewozu drużyn i ich opiekunów oraz działaczy wraz z gośćmi.  Odpowiedzialne za organizację jest konsorcjum złożone z dwóch polskich firm  autobusowych, „Sindbad“ i „RafTrans“ oraz austriackiego klienta Setry, firmy „Blaguss“. W porozumieniu z Europejskim Związkiem Piłki Nożnej UEFA i jego oficjalnym partnerem, firmą Hyundai, wszystkie trzy przedsiębiorstwa opowiedziały się za jakością i bezpieczeństwem autokarów klasy ComfortClass 400 i TopClass 400 marki Setra.

W czasie uroczystości przekazania autobusów Lothar Holder powiedział: „Szczególnie cieszy nas fakt, że wraz z trzema spośród wieloletnich i wiernych klientów spółki EvoBus będziemy mogli przyczynić się do sukcesu EURO 2012, oferując produkty najwyższej jakości i obsługę na najwyższym poziomie.“

Zgodnie z mottem znanego angielskiego trenera, sir Alfreda Ramsey‘a „Never change a winning team“, marka Setra będzie w tym roku  zdobywcą hat-tricka. Już podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozgrywanych  w Niemczech w roku 2006 oraz podczas Mistrzostw Europy 2008 rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii decydenci opowiedzieli się za marką Daimlera produkowaną w Ulm. Również w roku bieżącym o wygraniu przetargu przez konsorcjum w znaczącym stopniu zadecydowała bogata oferta serwisowa Omniplus oraz rozległa i gęsta sieć serwisowa.

40 autokarów Setra klasy ComfortClass 400 i TopClass 400
W sumie wymienione trzy przedsiębiorstwa autobusowe zakupiły 40 autokarów turystycznych, w tym 19 typu S 415 GT-HD, 15 autobusów typu S 416 GT-HD oraz jeden S 417 GT-HD i dwa S 419 GT-HD typu ComfortClass 400. Oprócz tego do dyspozycji działaczy i VIPów będzie autobus S 417 HDH i dwa autokary piętrowe  S 431 DT, a także dwa luksusowe  autobusy klasy TopClass 400. Po zakończeniu turnieju pojazdy zasilą park samochodowy firm przewozowych.
Przed uroczystym przekazaniem autobusów, które odbyło się w Centrum Klienta Setry, kierowcy obsługujący autokary ME zostali zaproszeni na szkolenie. W pobliskim Langenau, po odbyciu instruktażu praktycznego i teoretycznego, kierowcy z powodzeniem przeszli gruntowne szkolenie, uzupełnione ćwiczeniami w zakresie bezpieczeństwa, ekonomiczności i sprawności podczas jazdy oraz zakończone testem pisemnym.

Mecze w ramach ME 2012 będą rozgrywane  od 8 czerwca do 1 lipca 2012 na polskich arenach piłkarskich w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku oraz na stadionach ukraińskich w Kijowie, Doniecku, Lwowie i Charkowie.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.