Select Page


Solaris: Solange i Krzysztof Olszewscy „Ludźmi wolności”


For. TVN / Cezary Piwowarski
 

Solange i Krzysztof Olszewscy, założyciele oraz właściciele Solaris Bus & Coach S.A., zostali nagrodzeni w finale wyjątkowego plebiscytu „Ludzie Wolności”, organizowanego przez redakcję „Gazety Wyborczej” oraz telewizję TVN. O wygranej zdecydowały głosy SMS czytelników oraz telewidzów.

„Serdecznie dziękuję wszystkim głosującym na mnie oraz mojego męża. To wspaniałe wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że obdarzyliście nas Państwo takim zaufaniem.  Nie mogliśmy się tego spodziewać, gdy 18 lat temu zaczynaliśmy naszą działalność gospodarczą w Polsce. Bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje i słowa uznania. Nagrodę dedykujemy wszystkim pracownikom, z którymi współtworzymy Solarisa” – stwierdziła Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Nominację Państwa Olszewskich organizatorzy plebiscytu uzasadnili następująco: „Porzucili dostatnie życie klasy średniej w Niemczech po to, by budować coś konkurencyjnego w Polsce. Duży plus za wiarę w swoje umiejętności, w polskich pracowników oraz w szanse na prowadzenie biznesu w naszym kraju. Pokazują swoją pracą, że stać nas na wiele także w przemyśle”.

„Ta nagroda jest szczególnie ważna dla mojego męża, którego tutaj dzisiaj nie ma, bo jest chory. A to on zaryzykował i wyjechaliśmy z Niemiec, aby budować wszystko od początku. Wierzyliśmy, że ciężką i uczciwą pracą można osiągnąć bardzo dużo. Chcieliśmy przyczynić się do tego by wyrażanie „Polnische Wirtschaft” nabrało pozytywnego znaczenia. Tę nagrodę traktujemy także jako wyróżnienie dla wielu polskich przedsiębiorców zaczynających działalność w latach 90., którzy odnoszą sukcesy w kraju i na świecie” – mówiła Solange Olszewska odbierając wyróżnienie.

Celem plebiscytu było, w drodze ogólnonarodowego głosowania, wyłonienie ludzi, którzy w ostatnim ćwierćwieczu stali się symbolami zmian, bez których dzisiejsza Polska byłaby z pewnością zupełnie inna.

Zdjęcie: For. TVN / Cezary Piwowarski


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 5 lat temu.