Select Page


Syntus: decyduje się ponownie na VDL Ambassador


 

Syntus, holenderskie przedsiębiorstwo transportowe, podpisałao z VDL Bus&Coach zlecenie na dostawę co najmniej 106 autobusów Ambassador. Wszystkie to typ ALE 120 o długości 12 m, z silnikami Euro 5, które spełniają normę EEV. W roku 2009 VDL Bus & Coach dostarczyło już do Syntus 26 „ambasadorów” tego typu. 106 VDL Ambassador ma być dostarczonych w sierpniu 2010r. W tych pojazdach godna uwagi jest redukcja emisji zanieczyszczeń. Jest to mniej niż 1g/kWh. Ta szczególnie niska wartość uzyskana jest poprzez najnowsze innowacje silnika.

VDL Ambassador w wersji miejskiej i międzymiastowej

Syntus otrzymał w końcu koncesję na obszarze Midden-Overijssel (część holenderska prowincji Overijssel) z transportem miejskim w Zwolle i Deventer włącznie. Całe zlecenie na 106 VDL Ambassador podzielone jest na 52 autobusy komunikacji miejskiej i 54 międzymiastowej. Autobusy miejskie mają 32 miejsca siedzące w układzie 2+1, 2 miejsca składane i 46 miejsc stojących. Wersja dla komunikacji międzymiastowej ma 35 miejsc siedzących w układzie 2+2, 2 miejsca składane i 43 miejsca stojące. VDL Ambassador odznacza się lekką konstrukcją z niskim zużyciem paliwa i jest specjalnie przygotowany do komfortowego transportu osób. Ze względu na niskopodłogową budowę jest łatwo dostępny dla osób niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi.

W Holandii jeździ już około 2100 egzemplarzy VDL Ambassador, wprowadzonych na rynek w 2001r.

Dodatkowy komfort w komunikacji międzymiastowej

VDL Ambassador przeznaczony na trasy międzymiastowe wyposażony jest dodatkowo w składane stoliki i gniazdka, tak by optymalnie spełnić potrzeby osób podróżujących. Gniazdka mogą być wykorzystane m.in. do podłączenia laptopów lub ładowania komórek. Kierowca może wedle życzenia włączyć lub wyłączyć prąd.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.