Select Page


VDL Bus & Coach: Dostawa 39 pojazdów dla Koninklijke Marechaussee


 

W lutym 2010 zostały dostarczone ostatnie z 39 pojazdów dla Koninklijke Marechaussee (holenderska żandarmeria wojskowa). Pojazdy z tego zlecenia są przygotowane dla mobilnych oddziałów w obszarze Schipol, rejonie północno-wschodnim i południowym. Jest to 30 transporterów, 4 pojazdy zwiadowcze, 4 pojazdy zwiadowcze Backup oraz pojazd specjalny do aresztowania podejrzanych. Pojazdy mogą być również używane jako jednostki do zastosowań specjalnych.

39 pojazdów

VDL Bus & Coach wykonał to zlecenie w ścisłej współpracy z Mercedesem-Benz Nederland B.V. Mercedes-Benz Nederland dostarczył pojazdy podstawowe, VDL Bus & Coach przebudował je. Podstawą pojazdów jest furgon Sprintera z napędem na cztery koła od Mercedes-Benz. Specjalnie dla Koninklijke Marechaussee VDL Bus & Coach wyposażył te pojazdy w poszycia zewnętrzne z poliwęglanu i elastyczną instalację, tak żeby mogły być używane do różnych celów.

Koninklijke Marechaussee

Holenderska Koninklijke Marechaussee jest organizacją policyjną ze statusem wojskowym. Ma szerokie spektrum zadań zarówno w obszarze cywilnym jak i wojskowym. Od roku 1998 Marechaussee jest obok Koninklijke Marine, Koninklijke Landmacht (wojska lądowe) oraz Koninklijke Luchtmacht (siły powietrzne) samodzielną jednostką sił zbrojnych i holenderskiego ministerstwa obrony. 80 procent jej zadań wykracza poza kompetencje innych ministerstw.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 9 lat temu.