Select Page


VISEON: zlecenie na trolejbusy dla Arabii Saudyjskiej


 

VISEON Bus GmbH razem z hiszpańskim partnerem SICE otrzymał duże zlecenie z Arabii Saudyjskiej na VISEON Rapid Transit System (RTS) na bazie elektrycznie napędzanych trolejbusów. VISEON dostarczy 12 przegubowych trolejbusów dla publicznego systemu transportu miejskiego, który ma połączyć nowy Campus Uniwersytetu King Saud w Rijadzie. Partner SICE (Sociedad Ibérica de Construcciones Eléctricas, S.A.) przygotuje infrastrukturę, min. sieć trolejbusową i system zarządzania ruchem. Poprzez te działania VISEON na nowo ożywił partnerstwo z hiszpańskim specjalistą od elektrycznych systemów ruchu drogowego. W roku 2007 SICE razem z NEOPLAN Bus GmbH wprowadził system trolejbusowy w Barquisimeto, w Wenezueli.

Poprzez przekazanie nowego systemu ruchu dla Uniwersytetu King Saud firma VISEON mogła przebić się wraz ze swoimi trolejbusami o nowoczesnym designie w stylu tramwaju ponad transport szynowy. „Fakt, że otrzymaliśmy to zlecenie od prywatnego dewelopera, pokazuje, że VISEON jest konkurencyjny na arenie międzynarodowej zarówno jako producent autobusów oraz jako dostawca systemów”, powiedział szef firmy VISEON Joachim Reinmuth po podpisaniu umowy.

Pojazdy dla Uniwersytetu King Saud bazują na przegubowym trolejbusie niskopodwoziowym NEOPLAN Trolley mogącym pomieścić 120 osób. Autobusy mają długość 19,50 m i specjalnie dla nich przygotowany design w tylu tramwaju z ostro zakończonym przodem.

Kampus nowo powstałego King Saud bin Abdulaziz University for Health Sciences w Rijadzie ma powierzchnię 5 km². Obok kliniki uniwersyteckiej i różnorodnych instytutów naukowych i medycznych teren ten posiada również duży obszar mieszkalny dla studentów, docentów i współpracowników. Na tym terenie ulokowane są także warsztat serwisowy i zajezdnia dla trolejbusów. Studenci, współpracownicy i osoby odwiedzające kampus mają w przyszłości bezpłatnie korzystać z wszystkich 24 stacji Systemu Rapid Transit.

Zlecenie z Arabii Saudyjskiej przewiduje dostawę trolejbusów VISEON do końca 2011 roku i kosztuje 13 mln euro.
 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 9 lat temu.