Select Page


Volvo: Kontynuacja prezentacji Volvo 7700 Hybrid


 


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej ilości polskich miast, zainteresowanych pojazdami opartymi o najnowocześniejszą technologię i spełniającymi najwyższe normy ekologiczne, Volvo zaplanowało na pierwszy kwartał 2012 roku prezentację autobusu hybrydowego w wybranych miastach Polski.

W połowie stycznia rozpoczęły się jazdy testowe autobusu hybrydowego Volvo 7700 Hybrid w Tarnobrzegu na linii obsługiwanej przez MKS Tarnobrzeg. Testy potrwają do 25 stycznia. Natomiast od 1 do 10 lutego hybryda Volvo zostanie przekazana do firmy Mobilis – największego  polskiego autobusowego przewoźnika prywatnego – na jazdy testowe w Warszawie.

W następnym etapie Volvo 7700 Hybrid trafi do Białegostoku, gdzie począwszy od 15 lutego, aż do 5 marca będzie jeździł we flocie Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i  Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego.

Po zakończeniu testów w Białymstoku autobus hybrydowy Volvo zostanie zaprezentowany w Łomży, gdzie od 7 do 12 marca będą przebiegały jazdy testowe. W Łomży jeździ już 15 niskopodłogowych autobusów Volvo 7000 i Volvo 7700.

Ostatnim miastem w tej edycji jazd testowych Volvo 7700 Hybrid będą Gliwice. W tym mieście hybryda Volvo będzie jeździła od 17 do 25 marca. W ramach prezentacji w Gliwicach, w dniach 21 i 22 marca Volvo 7700 Hybrid zostanie zaprezentowany na Targach Transportu Publicznego Silesia Komunikacja 2012.

Prezentacje i testy innowacyjnego autobusu hybrydowego Volvo 7700 Hybrid w polskich miastach rozpoczęły się pod koniec października 2011 roku.  Najpierw autobus hybrydowy Volvo jeździł po ulicach Wrocławia, a następnie jazdy testowo-prezentacyjne odbywały się w Lublinie i Siedlcach.

Po zakończeniu obecnych jazd testowych, kolejna edycja prezentacji Volvo 7700 Hybrid będzie miała miejsce jeszcze w pierwszym półroczu 2012 roku w takich miastach jak Opole, Szczecin, Gdynia i Olsztyn.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.