Select Page


Współpraca Volvo Buses i Siemens


Volvo Electric Hybrid in Hamburg_1
 

Volvo Buses i Siemens podpisały globalną umowę na dostawę kompletnych systemów miejskich autobusów z napędem elektrycznym.

Na mocy umowy Volvo Buses dostarczy klientom autobusy hybrydowe z napędem elektrycznym oraz autobusy w pełni elektryczne, natomiast Siemens weźmie na siebie dostawę i montaż wysoko wydajnych stacji ładowania pojazdów wyposażonych w napęd elektryczny (moc ładowania do 300 kW).

Obie spółki nawiązały współpracę w dziedzinie elektromobilności w 2012, a teraz współpraca ta ulegnie dalszemu rozszerzeniu. Jednym z jej celów jest opracowanie standardu infrastruktury układów ładowania, która ułatwi miastom przejście na autobusy z napędem elektrycznym.

– Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że możemy współpracować z jedną z największych na świecie spółek zajmujących się tworzeniem nowych technologii, która podziela naszą wizję elektromobilności. Zawarta umowa pozwala nam na skorzystanie z nowych możliwości biznesowych oraz na wsparcie miast w przechodzeniu na zrównoważone i oszczędne systemy transportu publicznego – powiedział Håkan Agnevall, Prezes Volvo Bus Corporation.

– Autobusy z napędem elektrycznym to zasadnicza część zrównoważonego transportu miejskiego. Siemens i Volvo wnoszą zarówno technologię jak i doświadczenie umożliwiające kształtowanie tej tendencji – dodał Jochen Eickholt, Prezes Zarządu Siemens Mobility.

Volvo Buses i Siemens dostarczyły już miastu Hamburg kompleksowe, miejskie rozwiązanie mobilne obejmujące trzy autobusy hybrydowe Volvo z napędem elektrycznym oraz cztery stacje ładowania. Autobusy jeżdżą na nowej trasie Innovation. W roku 2015 autobusy elektryczne, autobusy hybrydowe z napędem elektrycznym i infrastruktura ładowania zostaną dostarczone do szwedzkich miast – Goteborga i Sztokholmu.


 

Katagoria: autobusy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.