Select Page


400. samochód ciężarowy Volvo dla OMEGA Pilzno


 

Zlokalizowana w Pilźnie firma OMEGA Pilzno International Transport & Spedition Godawski & Godawski, odebrała swój czterechsetny samochód ciężarowy Volvo: model FH napędzany silnikiem o mocy 420 KM, który będzie wykorzystywany w transporcie długodystansowym. Uroczyste przekazanie pojazdu Klientowi, z udziałem Claesa Nilssona, Prezesa Europejskiej Dywizji Volvo Truck Corporation oraz Toma Jörninga, Dyrektora Zarządzającego Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks, odbyło się w Göteborgu, w dniu 14 października br.
Czterechsetny samochód ciężarowy Volvo odebrany przez OMEGA Pilzno – ciągnik siodłowy Volvo FH 4×2 – jest jednym z 29 pojazdów Volvo zakupionych przez firmę w tym roku. Jego specyfikacja obejmuje silnik o mocy 420 KM, kabinę sypialną Globetrotter, hamulec silnikowy VEB+ (z EPG) oraz pakiet EBS High (ESP). Na wyposażeniu pojazdu, znalazł się również opracowany przez Volvo i oparty na technologii internetowej system informacji transportowej Dynafleet – OMEGA Pilzno jest największym w Polsce użytkownikiem tego systemu.

W dniu 14 października br., właściciele firmy OMEGA Pilzno International Transport & Spedition – Adam Godawski i Mariusz Godawski – uroczyście odebrali pojazd w Göteborgu, gdzie został wyprodukowany w fabryce Tuve.
„Nasza wieloletnia współpraca z firmą OMEGA Pilzno przebiega bardzo pomyślnie, dlatego jest nam szczególnie miło uczestniczyć w przekazaniu już czterechsetnego pojazdu marki Volvo, jaki zasili flotę naszego Klienta”, powiedział Claes Nilsson w trakcie uroczystości.

„Pojazd, który dziś przekazujemy jest podkreśleniem i miłym akcentem naszej bliskiej i owocnej współpracy z OMEGA Pilzno, zapoczątkowanej w roku 1995, kiedy to dostarczyliśmy firmie pierwszy nowy samochód ciężarowy marki Volvo”, dodał Tom Jörning.

„Szeroka gama oferowanych pojazdów marki VOLVO umożliwia nam odpowiedni dobór ciągników siodłowych, pozwalających sprawnie realizować nawet najbardziej skomplikowane zadania logistyczne naszych Klientów. Samochody ciężarowe Volvo są ważnym elementem przyczyniającym się do dalszej rozbudowy naszej infrastruktury flotowej w kierunku jednej marki – czego efektem jest obecny kontrakt. – mówi Prezes Zarządu OMEGA Pilzno Mariusz Godawski.

Istniejąca od 1992 r. firma OMEGA Pilzno International Transport & Spedition Godawski & Godawski jest wiodącym dostawcą nowoczesnych rozwiązań w branży TSL, świadczącym kompleksowe usługi logistyczne – począwszy od organizacji transportu drogowego, poprzez transport morski wraz z obsługą celno-portową, skończywszy na pełnej obsłudze magazynowej i dystrybucyjnej, jak również szerokim wachlarzu usług dodatkowych dla Klientów z różnych sektorów branżowych.

W chwili obecnej na flotę grupy składa się 550 samochodów ciężarowych, z czego ponad 70% stanowią pojazdy Volvo.

Firma posiada również autoryzację Volvo Trucks na świadczenie usług w zakresie serwisowania samochodów ciężarowych Volvo i sprzedaży oryginalnych części zamiennych Volvo,  prowadząc tę działalność od 2005 roku.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.