Select Page


610 Nowych Stralisów XP oraz NP dla Grupy Lannutti


stralis-npxp
 

Grupa Lannutti podpisała jedną z największych umów w europejskim sektorze transportu ciężkiego: kontrakt na dostawę Nowego Stralisa, mistrza TCO2 w jego najbardziej zaawansowanych wersjach, zapewniających niższe zużycie paliwa oraz eksploatację przyjazną dla środowiska.

Umowa pomiędzy IVECO a Grupą Lannutti, liderem w zakresie zintegrowanych usług logistycznych, została podpisana w ostatnią środę w Arese we Włoszech trakcie konferencji prasowej IVECO. W wydarzeniu udział wzięli Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO, Valter Lannutti, Prezes Zarządu Lannutti, dziennikarze oraz dyrektorzy obu firm.

W ramach umowy Grupa Lannutti zakupi 610 Nowych Stralisów w kilku wersjach w celu pokrycia zróżnicowanych potrzeb transportowych w różnych obszarach działalności Grupy, a także zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na bardziej zrównoważone rozwiązania transportowe, wymagane również przez branżę przewozu szkła – jeden z sektorów, w których spółka jest liderem.

W ramach umowy zostaną dostarczone następujące pojazdy:
– Nowy Stralis XP, model AS440S48TP, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 480 KM, wyposażony w kabinę HI-WAY, zaprojektowany pod kątem maksymalnej efektywności i wykorzystujący najnowocześniejsze systemy pozwalające na zmniejszenie zużycia paliwa;
– Nowy Stralis XP, model AT440S46TP SL, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 460 KM w wersji superlekkiej umożliwiającej maksymalizację ładowności;
– Nowy Stralis, model AT440S46T/XP, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 460 KM, w wersji trójosiowej 6×2;
– Nowy Stralis, model AS440S40TP NP (Natural Power), z silnikiem IVECO Cursor 9 o mocy 400 KM, z podwójnym zbiornikiem LNG zapewniającym zasięg do 1 500 km.

Wszystkie pojazdy będą wyposażone w opony Michelin z formułą Michelin Solution, zaprojektowane pod kątem wspierania dużych flot innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie wydajności, produktywności i mobilności.

Pierre Lahutte, Prezes Marki IVECO stwierdził: „W ciągu ostatnich lat mam ogromną przyjemność obserwować rozwój naszej współpracy z Lannuttii, przechodzący w rozwój nowych produktów. Podpisana umowa jest jedną z najważniejszych w Europie pod względem liczby pojazdów: obejmuje 610 Nowych Stralisów w wersjach XP oraz NP, z których oba stanowią najlepsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu: jeden charakteryzuje się najlepszymi osiągami pod względem zużycia paliwa, podczas gdy drugi jest pierwszym pojazdem zasilanym gazem ziemnym, dostosowanym do transportu długodystansowego”.

Valter Lannutti, Prezes Zarządu Spółki ogłosił: „Wybraliśmy IVECO jako dostawcę pojazdów pozwalających odnowić naszą flotę z dwóch powodów: niezawodności samych pojazdów oraz naszego związku opartego na wzajemnym zaufaniu. Dobre pojazdy to podstawa naszego biznesu. Na przestrzeni lat mieliśmy możliwość bezpośredniego testowania innowacyjności i jakości IVECO. Drugim powodem jest współpraca, która od wielu lat łączy nas z tą marką. Podpisanie dzisiejszej umowy jest owocem tej długoletniej relacji: IVECO zawsze oferowało nam wrażliwość i chęć znajdywania optymalnych rozwiązań, które mają znaczenie dla naszej firmy”.

Podpisując umowę Lannutti potwierdziło swoje ambicje osiągnięcia pozycji jednego z najważniejszych graczy na europejskim rynku usług logistycznych, który poszukuje najbardziej innowacyjnych i ekologicznych technologii, dostępnych dzięki współpracy z IVECO.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.