Select Page


ContiPressureCheck w wozidle Komatsu


komatsu
 

Systemy monitorowania ciśnienia i temperatury opon ContiPressureCheck firmy Continental znajdują zastosowanie w coraz to większych pojazdach. Po dużym wozidle Volvo A40 (40 ton ładowności), należącym do firmy SOBPOL teraz przyszła kolej na jeszcze większy pojazd – wozidło Komatsu HD605-7E0 o ładowności ponad 70 ton. Średnica koła wynosi ponad 2 metry , zaś cena opony to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki systemowi CPC opony są pod stałą kontrolą , co zapewni ich długie użytkowanie.

 

System ContiPressureCheck umożliwia bowiem stałe nadzorowanie ciśnienia w oponach oraz ich temperatury. System ten wykrywa wszelkie zmiany ciśnienia i temperatury i w przypadku spadku ciśnienia lub wzrostu temperatury w oponach kierowca otrzymuje natychmiast odpowiednie ostrzeżenie ( na wyświetlaczu), dzięki czemu może natychmiast podjąć działania korygujące i nie dopuścić do awarii.

Wozidło Komatsu HD605-7E0  z systemem ContiPressureCheck było zaprezentowane na tegorocznych, majowych targach AUTOSTRADA w Kielcach na stoisku firmy Komatsu Poland Sp. z o.o.

Ten kolos do przewozu ciężkich ładunków masowych poza drogami publicznymi będzie używany w Cementowni Kujawy przez firmę Lafarge.

Montażu systemu CPC dokonał autoryzowany serwis firmy DRABPOL , która to zajmuje się sprzedażą systemu w Polsce oraz powoływaniem i szkoleniem stacji serwisowych . Więcej na ciśnienieopon.

 

Źródło

 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.