Select Page


DAF: DAF XF105 „Ciężarówką roku 2012” magazynu Truckstar


 

W plebiscycie holenderskiego magazynu dla kierowców Truckstar DAF XF105 uznany został za „Ciężarówkę roku 2012”. Flagowy model firmy DAF wypadł najlepiej w testach porównawczych z siedmioma konkurentami produkowanymi przez innych czołowych europejskich producentów samochodów ciężarowych.
Truckstar, czołowe holenderskie czasopismo dla użytkowników i miłośników ciężarówek, po raz pierwszy w swojej historii ogłosiło plebiscyt na „Samochód Ciężarowy Roku”. „Spośród setek zgłoszeń nadesłanych przez czytelników wybraliśmy jury konkursowe składające się z 21 zawodowych kierowców. Przez trzy dni osobiście testowali oni i oceniali wszystkie najlepsze modele przeznaczone do przewozów dalekobieżnych, szczególną uwagę zwracając na ich właściwości jezdne i wygodę pracy” – mówi Arjen van Vliet, redaktor naczelny magazynu Truckstar. „Testami objęliśmy wszystkie topowe modele wyposażone w największe kabiny.”

Przyjaciel kierowcy

W zgodnej opinii jury najlepszym ze wszystkich ocenianych pojazdów okazał się DAF XF105. „Dobrze jeździ, fajnie brzmi i przyjemnie się go prowadzi. Wnętrze kabiny nie ma sobie równych. Żadna inna ciężarówka nie oferuje takiej swobody ruchu, tak przestronnych schowków i bardziej wygodnych leżanek. Począwszy od sposobu, w jaki składa się górna leżanka, poprzez blokadę DAF Night Lock, a na obszernej lodówce skończywszy – wszystko jest tak jak należy. XF105 najpełniej zasługuje na miano „przyjaciela kierowcy”. Stopień usytuowany za kabiną oraz zmyślnie umieszczona dodatkowa osłona przeciwsłoneczna na zwijanych żaluzjach to tylko niektóre ze sprytnych i efektywnych rozwiązań świadczących o tym, że firma DAF w pierwszej kolejności myśli o kierowcy. DAF wsłuchuje się w opinie kierowców.”

„To że DAF zwyciężył w tych testach należy odczytać jako wyraz uznania dla znakomitych właściwości modelu XF105” – powiedział Ron Bonsen, Członek Zarządu i Dyrektor Marketingu i Sprzedaży DAF. Tytuł „Ciężarówki Roku 2012” w plebiscycie magazynu Truckstar jest w dwójnasób ceny, gdyż przyznany został przez zawodowych kierowców, którzy doskonale wiedzą jak ważne są optymalne właściwości jezdne oraz przestronna i dobrze rozplanowana kabina.”

DAF Trucks N.V. – spółka zależna amerykańskiej spółki PACCAR Inc, należącej do największych producentów ciężkich samochodów ciężarowych na świecie, jest wiodącym producentem lekkich, średnich i ciężkich samochodów ciężarowych, z udziałem w rynku europejskim wynoszącym w czerwcu 2011 roku (narastająco od początku roku) 15,5%
w kategorii powyżej 15 ton.  DAF produkuje pełny asortyment ciągników i podwozi, oferując odpowiedni pojazd do każdego rodzaju transportu.  DAF jest również liderem pod względem świadczenia usług związanych z produktem: kontraktów serwisowych i naprawczych (MultiSupport Repair and Maintenance Contracts), usług finansowych świadczonych przez PACCAR Financial oraz pierwszorzędnego serwisu części.  Ponadto, DAF konstruuje i produkuje takie części, jak osie i silniki, w szczególności dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. Firma DAF Trucks N.V. posiada zakłady produkcyjne w Eindhoven w Holandii i w Westerlo w Belgii oraz ponad 1000 punktów sprzedaży i usług w Europie.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.