Select Page


DAF: Dwutysięczny‍ pojazd DAF CF zmontowany na Tajwanie


DAF Taiwan hr_1
 

Dwutysięczny‍‍ lokalnie zmontowany pojazd ciężarowy DAF CF85 opuścił linię produkcyjną zakładu firmy FASC (Formosa Automobile Sales Corporation) na Tajwanie. Firma DAF weszła na rynek tajwański w 2006 roku i jest czołowym producentem wśród europejskich marek.

Na szybko rozwijającym się rynku tajwańskim znacząco wzrosło zainteresowanie zachodnioeuropejskimi pojazdami ciężarowymi. Przewiduje się, że w 2014 roku zostanie tam zarejestrowanych ponad 2 500 pojazdów ciężkich (ponad 50 t). Dla porównania w 2010 roku było ich 800. Firma Formosa Automobile Sales Corporation odpowiada za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, a także za ich lokalny montaż. „W 2013 roku firma DAF dostarczyła na rynek w Tajwanie ponad 700 ciężarówek, a jej udział w segmencie pojazdów ciężkich na tym rynku wynosi 31,8%. To czołowa europejska marka na Tajwanie” — wyjaśnia Seiko Chen, prezes FASC.  

DAF dostarcza na rynek tajwański dwu- i trzyosiowe ciągniki CF85 oraz podwozia pod zabudowę. „Modele CF łączą niskie zużycie paliwa z niezawodnością i niezwykłym komfortem kierowcy. Na Tajwanie pojazdy z serii CF są wykorzystywane głównie w sektorze budowlanym, a także do transportu cysternowego i przewożenia kontenerów” — mówi Seiko Chen. „Rozważamy również lokalny montaż pojazdów DAF XF105, które mogłyby być wykorzystywane do ciężkiego transportu dalekobieżnego”.

Dystrybucyjny samochód ciężarowy LF
Poza pojazdami CF od 2013 roku firma FASC montuje również dwie wersje popularnej ciężarówki dystrybucyjnej z serii LF: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55. „W tym roku zarejestrujemy w sumie ponad 200 tych modeli” — mówi Seiko Chen. „Pojazdy LF doskonale nadają się do dystrybucji miejskiej i transportu regionalnego na Tajwanie dzięki niewielkiemu promieniowi skrętu, niezwykłej zwrotności i niskiej masie własnej”.

Zestawy częściowo zdemontowane (SKD)
Co tydzień firma FASC montuje średnio 15 pojazdów CF z zestawów SKD (ang. semi-knocked-down — częściowo zdemontowanych) wysyłanych do Tajpej z zakładów DAF Trucks w Eindhoven w Holandii i Leyland w Wielkiej Brytanii. Pracownicy zakładów montażowych FASC zostali przeszkoleni przez firmę DAF. Dzięki temu jakość ciężarówek montowanych na Tajwanie jest taka sama jak jakość pojazdów produkowanych w Eindhoven i Leyland.

„Montaż dwutysięcznego‍ pojazdu ciężarowego z serii CF na Tajwanie to kolejny znaczący krok w naszej współpracy z firmą FASC, z której jesteśmy niezmiernie dumni” — mówi Michiel Kujis, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w firmie DAF Trucks N.V. „Firma FASC jest liderem w swoim sektorze i profesjonalnym partnerem oddanym umacnianiu pozycji firmy DAF na Tajwanie, który współpracuje z siecią 22 salonów sprzedaży i punktów serwisowych”.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.