Select Page


DAF: Firma WAK-TRANS zakupiła 29 DAFów CF


 

Firma WAK-TRANS, zajmująca się transportem materiałów niebezpiecznych, zakupiła i odebrała 29 ciągników DAF CF 85.460 wyposażonych w pełny pakiet ADR. Kontrakt na sprzedaż ciągników podpisany został z autoryzowanym dealerem DAF firma WTC z Wrocławia.    

Zakupione pojazdy wyposażone w kabiny Space Cab posiadają 2 łóżka, 2 komfortowe fotele i lodówkę. Ciągniki posiadają również automatyczną skrzynię biegów AS-Tronic wraz z oprogramowanie zoptymalizowanym pod kątem transportu materiałów ciekłych. Seria DAF CF charakteryzuje się znakomitymi właściwościami jezdnymi i świetną zwrotnością. – Specyfika naszej pracy powoduje, iż wiele uwagi poświęcamy bezpieczeństwu toteż świadomie zdecydowaliśmy o doposażeniu układu hamulcowego w systemy stabilizacji toru jazdy VSC. Aby ułatwić kierowcą podpinanie cystern tylnie pomosty zostały wydłużone do samego siodła.  Dodatkowe obniżenie masy uzyskano  poprzez zastosowanie aluminiowych 430 litrowych zbiorników paliwa oraz aluminiowych kół – powiedział Prezes firmy WAK-TRANS, Waldemar Głogowski.

Prezes firmy dodał również, że o wyborze pojazdów DAF CF85.460 zdecydowały bardzo niskie zużycie paliwa podczas jazd testowych oraz niska masa własna pojazdów, która bezpośrednio przekłada się na większą masę przewożonego ładunku. – DAF CF 85.460 cechuje się dodatkowo niezwykle mocną, a zarazem lekką konstrukcją. Jest wyposażony w bardzo ekonomiczny silnik Paccar MX, skonstruowany z myślą o intensywnej eksploatacji, a uniwersalne podwozie doskonale sprawdza się w przypadku transportu cysternowego, jakim się zajmujemy – dodał Waldemar Głogowski. – Wybór ciągników DAF CF był efektem wyważenia balansu pomiędzy wagą, ceną, ekonomiką i względnym komfortem. Ponadto firma DAF przedstawiła nam kompleksową ofertę wraz z gwarancją odkupu na warunkach odpowiadających naszym potrzebom – powiedział.  

Firma WAK-TRANS specjalizuje się w transporcie materiałów niebezpiecznych (ADR) głównie ciekłych produktów gazowych w autocysternach i kontenerach cysternach. Pojazdy DAF były jednymi z pierwszych pojazdów we flocie firmy. WAK-TRANS zajmuje się przewozem głównie skroplonych schłodzonych gazów tj.: azot, dwutlenek węgla, wodór, argon, tlen. Ale przewozi również estry, parafinę, olej opałowy ciężki, gacz parafinową, tłuszcze i osakryl.

Spółka z siedzibą w Kędzierzynie Koźlu powstała  w grudniu 2004, a działalność rozpoczęła od stycznia 2005. WAK-TRANS to firma ze 100% kapitału polskiego. Nowoczesne zarządzanie oparte na otwartym myśleniu, stworzenie zgranego zespołu i dopasowywaniu się do zróżnicowanych potrzeb klienta skierowało firmę na drogę intensywnego rozwoju. Obecnie firma WAK-TRANS to dynamicznie rozwijająca się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która  kontynuuje chlubną tradycję bezpiecznego przewozu materiałów niebezpiecznych m.in. dla strategicznego partnera handlowego AIR PRODUCTS  Sp. z o.o. (dawniej BOC Gazy).

Firma WTC Sp. z o.o., działa na terenie południowo-zachodniej Polski. Jej główną siedzibą jest Wrocław, ale posiada również oddział w Ozimku, koło Opola. Jest autoryzowanym dealerem firmy DAF Trucks Polska Sp. z o.o. i zajmuje się sprzedażą, jak i serwisem samochodów ciężarowych.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.