Select Page


DAF: milionowa kabina w fabryce DAF Vlaanderen


DAF-millionth-cab-Westerlo
 

W piątek, 4 lipca 2014 r. w fabryce DAF Vlaanderen w Oevel (w Belgii) z linii produkcyjnej zjechała milionowa kabina DAF. – Jest to fantastyczny moment w historii fabryki osi i kabin DAF – powiedział Harrie Schippers, Prezes DAF Trucks N.V. Kabina Space Cab została symbolicznie przekazany Louisowi De Wael, Dyrektorowi Zarządzającemu „Vervoer Van Dievel” z belgijskiego miasta Mechelen. Spółka ta już niedługo otrzyma ciężarówkę wyposażona w milionową kabinę.

Firma DAF otworzyła zakład produkcyjny w Belgii w 1966 r. Zaczynał on od produkcji kabin, a w 1971 r. zaczął produkować osie. Obecnie linię produkcyjną opuszcza dziennie około 180 kabin, przeznaczonych do popularnych serii DAF CF- i XF do średniego i ciężkiego transportu.

Najważniejsze inwestycje

W ubiegłych latach w fabryce kabin przeprowadzono duże inwestycje w związku z wprowadzeniem najnowszej generacji pojazdów DAF Euro 6, których produkcja ruszyła w 2013 r. Znaczna część produkcji jest w pełni zautomatyzowana, a roboty do spawania wykonują większość czynności związanych z procesem wytwarzania kabin. Stworzono zupełnie nowy dział do instalacji dachów kabiny Super Space – najbardziej przestronnej kabiny firmy DAF. Przez ostatnie dziesięć lat firma DAF zainwestowała około pół miliarda euro w fabrykę kabin i osi. Produkcja odbywa się seryjnie, zgodnie z zasadą „dokładnie na czas”, co oznacza, że kabiny dostarczane są do zakładu montażowego w Eindhoven i do Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii w odpowiedniej kolejności i dokładnie we właściwym momencie.

– Przełomowa liczba, jaką jest wyprodukowanie 1 000 000 kabin, to fantastyczne osiągnięcie pracowników DAF Vlaanderen – powiedział Harrie Schippers. – Również dzięki ich wysiłkowi i zaangażowaniu jesteśmy w stanie produkować kabiny na najwyższym poziomie pod względem przestronności wnętrz, wygody oraz jakości wykończenia i wyposażenia. To podstawowe elementy, które przyczyniają się do niezrównanej wygody, z której słyną ciężarówki DAF.

To właśnie dlatego Vervoer Van Dievel z Mechelen wybrał model DAF XF. Firma ta, licząca już 75 lat i dysponująca flotą ponad 100 pojazdów, specjalizuje się w transporcie i logistyce w promieniu 500 km wokół Brukseli.

– Oprócz niezawodności i niskich kosztów obsługi, ważnym powodem, by zdecydować się na DAF jest nadzwyczajny komfort kierowcy – powiedział Dyrektor Louis De Wael. – Nasi kierowcy zazwyczaj są w drodze przez dłuższy czas, co stwarza konieczność zapewnienia im idealnych warunków pracy i jednocześnie miejsca do wypoczynku. Kabina XF zapewnia też doskonałą widoczność, co ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Ponieważ zrównoważony rozwój jest jedną z naszych głównych wartości, to logiczne, że inwestujemy teraz w najnowsze technologie Euro 6, aby zapewnić jak najniższą emisję spalin.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.