Select Page


DAF: PACCAR buduje fabrykę DAF w Brazylii


 

9 stycznia 2012 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy nowej fabryki DAF w Ponta Grossa w Brazylii. W ceremonii, prowadzonej przez Marka Pigotta, prezesa i dyrektora generalnego PACCAR oraz Beto Richa, gubernatora stanu Paraná, udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, współpracujący z firmą dostawcy, przedstawiciele kluczowych firm transportowych i przedsiębiorstw oraz środowisk naukowych.

„Rozpoczęcie budowy nowej fabryki DAF jest strategicznie ważnym momentem w rozwoju firmy PACCAR”, powiedział Mark Pigott.  „Wart 200.000.000 dolarów zakład będzie się składał z fabryki montażu, zajmującej obszar 300 tysięcy metrów kwadratowych na 569-hektarowej działce w mieście Ponta Grossa, w stanie Paraná.  Budowa rozpocznie się od zaraz, a jej zakończenie jest planowane na 2013 rok. Ponta Grossa posiada doskonałe zaplecze pracowników i znajduje się w pobliżu strategicznych dostawców i portu Paranaguá”, dodał Pigott. Zaprojektowany w oparciu o wysoką technologię i przyjazny dla środowiska zakład jest przeznaczony do montażu wysokiej klasy pojazdów DAF XF, CF i LF i wiodących w branży silników PACCAR MX. Będzie on produkować ciężarówki DAF dla Brazylii i wszystkich rynków Ameryki Łacińskiej. Ciężarówki DAF będą sprzedawane poprzez sieć niezależnych punktów sprzedaży DAF.

„Jesteśmy dumni, że firma PACCAR wybrała Ponta Grossa na budowę swojej nowej fabryki DAF”, powiedział gubernator Richa. „Inwestycja ta wzmacnia zaangażowanie stanu Paraná w przyciąganie inwestycji dla tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy dla naszych mieszkańców. PACCAR pomoże nam stymulować wzrost gospodarczy i przyczyni się do poprawy jakości życia w tym regionie.”

„Doceniamy wsparcie przywódców stanu Paraná i Ponta Grossa i mamy nadzieję na rozwój silnego partnerstwa z lokalną społecznością”, zauważył Marco Davila, prezes DAF Caminhões.”Jesteśmy zadowoleni ze ścisłej współpracy z uniwersytetem Ponta Grossa State, politechniką federalną stanu Paraná i z innymi uczelniami technicznymi w tym regionie.  Ponieważ poziom produkcji DAF stale rośnie, możemy spodziewać się zatrudnienia do 500 pracowników.”


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.