Select Page


DAF: PACCAR ogłasza dodatkową dywidendę gotówkową


Eco jazdy
 

Zarząd PACCAR Inc ogłosił wypłatę dodatkowej dywidendy gotówkowej w wysokości dziewięćdziesięciu centów (0,90 USD) za akcję, która zostanie wypłacona w dniu 7 stycznia 2014 r. akcjonariuszom ujętym w rejestrze akcjonariuszy na koniec dnia pracy w dniu 20 grudnia 2013 r. Zarząd zadeklarował również wysokość regularnej gotówkowej dywidendy kwartalnej w wysokości dwudziestu centów (0,20 USD) za akcję, która zostanie wypłacona w dniu 5 marca 2014 r. akcjonariuszom ujętym w rejestrze akcjonariuszy na koniec dnia pracy w dniu 14 lutego 2014 r. „Dywidenda specjalna jest odbiciem doskonałych przychodów, zysku netto i przepływów pieniężnych spółki”, powiedział Mark Pigott, prezes spółki.  „Dobra produkcja ciężarówek w Ameryce Północnej i w Europie, dynamiczna sprzedaż części zamiennych oraz rekordowe zyski PACCAR Financial Services (Usługi Finansowe) pozwoliły na wygenerowanie zysku netto w wysokości 837,1 mln USD (2,36 USD na 1 akcję rozproszoną) za pierwszych 9 miesięcy 2013 r.”

Doskonały bilans PACCAR oraz zdecydowana koncentracja na jakości, technologii i produktywności umożliwiły spółce zainwestowanie 5,6 mld USD w budowę nowych zakładów produkcyjnych i centrów dystrybucji części zamiennych oraz na wprowadzenie wielu nowych innowacyjnych produktów w ciągu ostatnich 10 lat. Ron Amstrong, prezes PACCAR, powiedział: „Wprowadzenie do produkcji nowych modeli samochodów ciężarowych Kenworth, Peterbilt i DAF do transportu drogowego i zastosowań specjalistycznych, obok nowych silników wysokoprężnych PACCAR MX-13 i MX-11, jest dobrą podstawą dla wzrostu spółki w przyszłości. Rozpoczęcie produkcji w nowej montowni DAF w Brazylii wygeneruje dodatkową sprzedaż PACCAR w Ameryce Południowej.”

Pod względem technologicznym PACCAR jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, wytwarzania oraz wspierania klientów szukających wysokiej jakości samochodów ciężarowych przystosowanych do niewielkich, średnich i dużych obciążeń, sprzedawanych pod markami Kenworth, Peterbilt i DAF. PACCAR zajmuje się również projektowaniem i produkcją nowoczesnych silników wysokoprężnych, świadczy usługi finansowe i informatyczne związane ze swoją główną działalnością oraz zajmuje się dystrybucją części zamiennych do samochodów ciężarowych.

PACCAR jest spółką notowaną na rynku NASDAQ Global Select Market; akcje spółki są oznaczone symbolem PCAR, a serwis internetowy można znaleźć pod adresem www.paccar.com.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.