Select Page


DAF TRUCKS: Mocarze DAF dla Skanska


 

5 sierpnia 2011 r. gdański dealer firmy DAF – DBK – przekazał firmie Skanska trzy specjalistyczne ciągniki siodłowe DAF XF 105.460 Euro 5, które będą pracowały w zestawach z niskopodwoziowymi naczepami. Jeden z nich to trzyosiowy model FTT 6×4, z którym można tworzyć zestaw o dopuszczalnej masie całkowitej 110 ton, a dwa pozostałe to trzyosiowe modele FTG 6×2 (DMC zestawu w tym przypadku wynosi 60 ton).

Jak poinformował obecny przy przekazaniu ciągników Krzysztof Kusiak odpowiedzialny za sprzedaż flotową w DAF Trucks Polska, to już drugi kontrakt zawarty przez te dwie firmy w ciągu ostatnich dwóch lat.

Cały obecny kontrakt opiewa na sześć pojazdów. Oprócz wspomnianych trzech ciągników Skanska odbierze wkrótce cysternę do przewozu paliwa na podwoziu DAF LF, samochód do przewozu asfaltu lanego i pojazd z zabudową asenizacyjną (obydwa na podwoziu DAF-a CF). Odebrane 5 sierpnia ciągniki trafiły do oddziałów Skanska w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu (baza w Toruniu). Wzmocnione pojazdy mogą służyć m.in. do przewozów ponadgabarytowych, w tym przypadku przede wszystkim maszyn budowlanych. Dodatkowa oś to rozwiązanie problemu nacisku przypadającego na oś przy przewozie cięższych ładunków. Mosty pędne są wyposażone w zwolnice, dzięki czemu pojazdy mogą sobie łatwiej poradzić z ciężkimi ładunkami.

Jak powiedział obecny przy przekazaniu pojazdów Marek Kowalik ze Skanska, ciągnik 6×4 zacznie służbę przy budowie trasy ekspresowej S8 Oleśnica-Syców, a dwa ciągniki 6×2 zaprzęgnięte do niskopodwoziowych naczep będą wozić w większości sprzęt przeznaczony do robót bitumicznych, taki jak rozściełacze asfaltu czy walce tandemowe.

Firma Skanska w Polsce ma około 80 pojazdów do transportu specjalistycznego, głównie związanego z budownictwem. Najwięcej z nich to zestawy ciągników z niskopodwoziowymi naczepami, skrapiarki asfaltu i autocysterny paliwa. Część z nich to wysłużone samochody, które od dawana pracowały m.in. w przejmowanych przez Skanska polskich firmach budowlanych. Skanska sukcesywnie modernizuje te parki i ostatnie zakupy to część tego procesu. – DAF to znana, renomowana marka na rynku. Podczas negocjacji oferta DAF-a już po raz drugi okazała się najkorzystniejsza –  powiedział Marek Kowalik z firmy Skanska. –  Przed dwoma laty kupiliśmy pięć jednostek transportowych DAF-a: cztery samochody w zabudowie skrzyniowej DAF CF 6×4 z żurawiem i trzystronnym wywrotem i jedno podwozie DAF CF 8×4 ze skrzynią ładunkową 8 m z żurawikiem o bardzo dużym udźwigu. Służą przy budowie autostrady A1. Te pojazdy sprawdziły się w bardzo ciężkich warunkach pracy, w związku z czym łatwiej było podjąć decyzję o zakupie kolejnych DAF-ów.
– Dla nas to znakomita rekomendacja, jeśli wiodący światowy koncern budowlany po raz drugi wybiera pojazdy marki DAF – powiedział Arkadiusz Gruchała, dyrektor Oddziału DBK w Gdańsku. – Na pewno nie bez znaczenia przy wyborze była też dobra dostępność serwisu naszej marki, obecnego w każdym „zagłębiu” operacyjnym firmy Skanska, a więc m.in. we Wrocławiu, Warszawie czy Toruniu.

Skanska wybrała ciągniki w komfortowej konfiguracji, z obszernymi, sypialnymi kabinami Space Cab, wyposażone m.in. w klimatyzację, elektrycznie regulowane szyby i lusterka, pneumatyczne fotele kierowcy z wszechstronną regulacją, centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, dodatkowe światła na dachu i ogrzewanie postojowe. Wszystkie z napędem przenoszonym za pośrednictwem 16-biegowej przekładni. W ciągniku 6×4 rurę wydechową wyprowadzono pionowo w górę, dzięki czemu zwiększono jego możliwości poruszania się w trudnym terenie. Zakupione pojazdy objęte są trzyletnią gwarancją (którą można w ramach kontraktu przedłużyć do pięciu lat) i rocznym assistance.

Szwedzka Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską, jedna z 500 największych firm na świecie (według rankingu magazynu „Fortune”). Zatrudnia 52 tys. pracowników w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej. W Polsce Skanska S.A. ma 6,8 tys. pracowników i działa jako generalny wykonawca obiektów we wszystkich segmentach rynku. Realizuje największe i najbardziej prestiżowe inwestycje w całej Polsce z zakresu budownictwa ogólnego, drogowo-mostowego, hydroinżynieryjnego i kolejowego. Obecnie prowadzi m.in. budowę autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy-Toruń i realizuje kilka inwestycji dla Portu Lotniczego w Jasionce koło Rzeszowa: płytę postojową, płaszczyznę do odladzania samolotów, wieżę kontroli ruchu lotniczego, rozbudowę systemu oświetlenia nawigacyjnego oraz budowę drogi patrolowej.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.