Select Page


DAF Trucks: przejmuje udziały mniejszościowe w TATRA a.s.


 

DAF Trucks i TATRA podpisały umowę dotyczącą przejęcia przez DAF 19% udziałów w TATRA a.s. Ponadto DAF będzie dostarczać czeskiemu producentowi ciężarówek silniki i kabiny. „Udział mniejszościowy DAF w spółce TATRA dodatkowo wzmacnia czołową pozycję DAF w segmencie pojazdów ciężkich w Europie Środkowej” – oświadczył Harrie Schippers, prezes DAF Trucks.

„Dzięki zawarciu tych umów nasz nowy asortyment pojazdów terenowych będzie łączyć jakość, niezawodność i przodownictwo technologiczne 12,9-litrowego silnika PACCAR MX i kabiny DAF CF z uniwersalnym podwoziem terenowym TATRY, które spisuje się doskonale nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji” – oświadczył Ronald A. Adams, prezes i dyrektor generalny TATRY. Sprzedaż asortymentu nowych pojazdów terenowych TATRY (4×4, 6×6, 8×8, 10×10 and 12×12) będzie również prowadzona przez dealerów DAF w całej Europie w ramach uzupełnienia oferty pojazdów budowlanych DAF. Dostawa kabin DAF i silników PACCAR do TATRY rozpocznie się jeszcze w tym roku.

„DAF jest liderem w całej Europie pod względem jakości produktów do pojazdów użytkowych”, dodał Schippers. „DAF od 10 lat systematycznie powiększa swój udział w rynku europejskim, a znaczącą rolę w tym wzroście odgrywa doskonała reputacja, jaką osiągnęliśmy dzięki ergonomice kabin, wydajności silników oraz obsługi posprzedażnej”. Opracowany i produkowany przez DAF Trucks w Eindhoven 12,9-litrowy silnik PACCAR MX słynie ze znakomitej wydajności, doskonałej niezawodności i oszczędności paliwa. Kabiny DAF są produkowane w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym DAF w Westerlo w Belgii i reprezentują branżowy standard jakości pod względem komfortu, dopasowania i wykończenia.

Istniejąca od 1850 r. spółka TATRA a.s. należy do najstarszych firm motoryzacyjnych na świecie. Oferta produktów czeskiej spółki obejmuje kompletny asortyment ciężkich pojazdów terenowych odznaczających się doskonałą mobilnością nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych i klimatycznych. „Liczymy na to, że nasza współpraca z DAF potrwa wiele lat” -powiedział Adams. „Stosowane przez TATRĘ programy badań wytrzymałości potwierdziły znakomitą jakość i trwałość części DAF, co jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję w segmencie ciężkich pojazdów terenowych.”

DAF Trucks N.V. jest spółką zależną PACCAR Inc. produkującą wysokiej jakości pojazdy ciężarowe o lekkiej, średniej i ciężkiej wadze. DAF jest także liderem pod względem świadczenia usług związanych z produktami: usług naprawy i konserwacji (MultiSupport Repair and Maintenance Contracts), usług finansowych (PACCAR Financial), usług leasingu (PACCAR Leasing) i części (PACCAR Parts). Sieć dealerów i punktów obsługi DAF obejmuje ponad 1 000 punktów w Europie.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.