Select Page


DAF: ustanawia nowe rekordy w roku 2012


 

Numer 1 w sektorze ciężkich ciągników siodłowych, druga największa marka pojazdów ciężarowych w Unii Europejskiej:

W 2012 roku firma DAF Trucks jeszcze bardziej wzmocniła swoją pozycję na europejskim rynku pojazdów ciężarowych. Przy rekordowym udziale na poziomie 16% w segmencie ciężkich pojazdów (powyżej 16 t) DAF jest obecnie drugą największą w UE* marką ciężkich pojazdów ciężarowych. Poza tym DAF jest liderem rynku w segmencie ciężkich ciągników siodłowych dzięki udziałowi w rynku na poziomie 19,1%.

Osiągając udział na poziomie 16,0% firma DAF umocniła swoją pozycję na europejskim rynku pojazdów ciężarowych w 2012 roku (w 2011 r. – 15,5%). Obecnie DAF jest drugą największą marką pojazdów ciężarowych w UE i liderem rynku w Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach i na Węgrzech. W Niemczech natomiast jest największą marką importowaną. Dzięki temu całkowity udział w rynku europejskim osiągnął 19,1%, w wyniku czego firma DAF stała się numerem 1 w segmencie ciężkich ciągników siodłowych.

Całkowity wolumen rynku ciężkich pojazdów użytkowych w Unii Europejskiej w 2012 roku wyniósł około 222 000 egzemplarzy. Oznacza to spadek o około 9% względem poprzedniego roku, w którym w tym segmencie zarejestrowano 242 500 pojazdów ciężarowych. Firma DAF ma nadzieję, że wolumen rynku pojazdów ciężarowych w tym roku osiągnie poziom między 210 000 a 250 000 pojazdów. W segmencie pojazdów lekkich, w którym firma DAF obecna jest z modelem LF, wolumen rynku pojazdów ciężarowych w Europie spadł do poziomu 55 300 egzemplarzy w 2012 roku. W 2013 roku oczekiwany jest nieznaczny wzrost, ponieważ wielu klientów może być zainteresowanych kupnem pojazdów spełniających wymogi normy Euro 5 w obliczu planowanego wprowadzenia od 2014 roku normy Euro 6.Udział firmy DAF w rynku pojazdów o DMC od 6 do 16 t wzrósł z 9,0% w roku 2011 do 11,5% w roku 2012, co również stanowi nowy rekord.

Wzrost sprzedaży poza Unią Europejską
Firma DAF wzmocniła swoją pozycję rynkową również poza Unią Europejską, gdzie w zeszłym roku dostarczono ponad 6100 pojazdów CF i XF (w 2011 roku – 5600). Rozpoczęto montaż modelu CF w zakładzie produkcyjnym w Maroku, natomiast model LF jest teraz także montowany w lokalnym zakładzie na Tajwanie, gdzie DAF jest liderem rynku spośród wszystkich europejskich marek, kontrolując 30% rynku. Przy 2750 zrealizowanych zamówieniach wolumen sprzedaży w 2012 roku w Rosji wzrósł prawie ośmiokrotnie względem 2011 roku. Przełożyło się to na udział w rynku w segmencie pojazdów ciężkich na poziomie 13,3% wśród marek zachodnioeuropejskich. W przyszłości firma DAF ma zamiar wzmacniać swoją pozycję rynkową poza Europą, na przykład w Ameryce Południowej. Budowa nowej fabryki DAF w Ponta Grossa (Brazylia) przebiega zgodnie z planem. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na koniec tego roku.

Najwyższa wydajność transportu
„Jesteśmy dumni, że po raz kolejny udało nam się utrzymać pozycję lidera rynku ciężkich ciągników siodłowych w Europie. W połączeniu z drugim miejscem na rynku ciężkich pojazdów ciężarowych w Europie nasze osiągnięcia pokazują, jak bardzo nasi klienci cenią sobie nasze ciężarówki” — powiedział Ron Bonsen, członek zarządu firmy DAF Trucks NV i osoba odpowiedzialna za dział marketingu i sprzedaży. „Klienci bardzo pochlebnie wyrażają się o naszych pojazdach Euro 5 ATe, które pozwalają osiągnąć zupełnie bezkonkurencyjne wyniki w zakresie niskiego zużycia paliwa i kosztów eksploatacji. Sukces firmy DAF to również wynik starań naszej sieci profesjonalnych dealerów, jak również kompleksowej oferty usług, takich jak usługi PACCAR Parts i PACCAR Financial. Dział PACCAR Financial oferuje wsparcie finansowe przy zakupie nowych pojazdów DAF. W 2012 roku uzyskał rekordowy udział w rynku na poziomie 27%”.

Kontynuacja dobrej passy w Polsce
Rok 2012 był szóstym z rzędu, w którym DAF pozostaje liderem rynku ciężkich pojazdów ciężarowych w Polsce. Po pięciu latach osiągania wyników na poziomie około 20% w ubiegłym roku co czwarty, nowy pojazd ciężarowy rejestrowany w segmencie powyżej 16 ton DMC w Polsce był pojazdem marki DAF. 24,5% udziału w rynku jest rekordowym wynikiem marki Polsce. Po raz pierwszy, natomiast, marka DAF została też liderem polskiego rynku powyżej 6 ton DMC z udziałem wynoszącym 22%. Wyniki te świadczą o tym, że klienci doceniają fakt, że DAF oferuje przewoźnikom skuteczne narzędzie do redukcji kosztów transportu. Jak pokazują pierwsze doświadczenia użytkowników ciężarówek ATe, osiągają oni długofalowe  oszczędności w spalaniu na poziomie 5%. Kolejne 5% może zostać osiągnięte przez udział w programie szkoleń dla kierowców DAF EcoDrive. Realizowane od lat programy poprawy jakości obsługi w autoryzowanych serwisach DAF na czele ze strategią „za pierwszym razem dobrze” w połączeniu z bezawaryjnością pojazdów marki DAF owocują największą możliwą dostępnością pojazdu ciężarowego, dzięki czemu przewoźnicy mogą zwiększyć efektywność taboru, poprzez większą ilość przejeżdżanych przez pojazd kilometrów.

Jedną z najistotniejszych zmian, jakie zaszły w ofercie DAF w Polsce jest wprowadzenie w roku 2012 usługi PACCAR Financial dla polskich klientów. Przy pomocy usług oferowanych przez PACCAR Financial Polska sfinansowano ponad 20% zakupów nowych pojazdów ciężarowych marki DAF zarejestrowanych w grudniu 2012. Jest to świetny wynik i dowód wysokiej jakości oferty finansowania zakupów PACCAR Financial.

DAF Trucks NV — oddział amerykańskiego koncernu PACCAR Inc, jeden z największych na świecie producentów ciężkich pojazdów ciężarowych — jest czołowym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych w Europie*), mającym udział na poziomie 16,0% w rynku pojazdów w kategorii powyżej 16 t. DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i pojazdów ciężarowych, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć pojazdy do wszystkich zastosowań transportowych. Firma DAF jest również liderem usług związanych z produktami. Są to kontrakty serwisowe MultiSupport Repair and Maintenance, usługi finansowe świadczone przez dział PACCAR Financial i dostawy najwyższej jakości części. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły, takie jak osie i silniki, dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. DAF Trucks N.V. jest właścicielem zakładów produkcyjnych w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii oraz Leyland w Wielkiej Brytanii i ponad 1000 punktów dealerskich i serwisowych w Europie.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.