Select Page


DAF: UT Jurewicz kontynuuje współpracę z DAF


 

Firma UT Jurewicz, zajmująca się transportem towarów na terenie Europy Zachodniej i Wschodniej, odebrała w siedzibie dealera DAF DBK Sp. z o.o. w Białymstoku 2 pojazdy DAF FT XF105 Space Cab. Flota firmy obejmuje obecnie już 35 DAF-ów, a w tym roku planuje ją poszerzyć o kolejne 4 ciągniki DAF.

Zakupione ciągniki DAF FT XF105 wyposażone są w 460-konne, ekonomiczne silniki Paccar MX, skonstruowane z myślą o intensywnej eksploatacji. Pojazdy najczęściej pokonują ogromne trasy Europa Zachodnia – Rosja, dlatego każdy z nich wyposażony został w dwa zbiorniki paliwa o łącznej objętości 1500 litrów. Posiadają monitoring obciążenia osi oraz 12-biegowe manualne skrzynie biegów.

Jak przyznaje prezes firmy, pan Jarosław Jurewicz, o wyborze DAFa od lat decyduje niezawodność tych pojazdów. Firma UT Jurewicz już od kilkunastu lat zakupuje pojazdy DAF. W ciągu ostatnich dwóch lat odebrała 35 nowych ciągników XF105 w wersjach Super Space Cab i Space Cab.

Firma UT Jurewicz istnieje na rynku polskim od 1992 r., a jej siedziba mieści się w Suwałkach.  Firma świadczy międzynarodowe usługi transportowe na terenach krajów Europy Zachodniej, a także Rosji, Białorusi i krajów nadbałtyckich. Współpracuje z największymi spedytorami europejskimi oraz pochodzącymi z krajów byłego ZSRR. Posiadana flota samochodowa jest systematycznie powiększana o nowe ciągniki i naczepy najlepszych producentów.

DBK Sp. z o.o., autoryzowany dealer DAF, należy do holdingu motoryzacyjnego GRUPY DBK, który skupia szereg mniejszych spółek oferujących usługi i produkty dla branży transportowej m.in.: pojazdy ciężarowe i dostawcze, naczepy, wynajem środków transportu, leasing, ubezpieczenia, części zamienne, naprawy serwisowe i stacje diagnostyczne.
DBK Sp. z o.o. jest autoryzowanym dealerem marki DAF. Prowadzi sześć autoryzowanych serwisów zlokalizowanych w północnej Polsce: Olsztyn, Białystok, Toruń, Koszalin, Szczecin i Gdańsk.

Informacje na temat firmy DAF i DBK oraz produktów marki DAF zamieszczone są na stronach:  www.daftrucks.pl i www.dbk.com.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.