Select Page


Finał konkursu RTEC 2017


rtec_2017_05
 

Dobiegł końca pierwszy etap tegorocznego konkursu mechaników Renault Trucks, RTEC. Wzięło w nim udział 5285 osób z 49 krajów, które rywalizowały ze sobą rozwiązując testy teoretyczne. W rezultacie, 24 zespoły zakwalifikowały się do ogólnoświatowego finału, który odbędzie się 17 maja br. w miejscu, gdzie najmocniej bije serce Renault Trucks, w Lyonie.

Niedawno dobiegła końca faza eliminacyjna konkursu RTEC 2017 (Road To Excellence Championship), w wyniku której 24 zespoły z 20 krajów zakwalifikowały się do ogólnoświatowego finału, który zostanie rozegrany 17 maja 2017 r. w Lyonie. W ten sposób wyłoniony zostanie najlepszy zespół serwisowy Renault Trucks. Uczestnicy finału pochodzą z krajów, takich jak: Francja, Algieria, Turcja, Ghana, Dania, Szwajcaria, Oman, Hiszpania, Belgia, Rosja, Niemcy, Polska, Ukraina, Włochy, Portugalia, Izrael, Austria, Bułgaria, Słowenia i Wielka Brytania.

Na finale międzynarodowym RTEC Polskę będzie reprezentować ekipa Eurocomplex Trucks Kraków, w skład której wchodzą: Piotr Szewczyk (Team Leader), Dariusz Trzupek, Jerzy Kupiec, Mateusz Kącik.

Zespoły finalistów, liczące maksymalnie czterech członków, zmierzą się ze sobą w sześciu sprawdzianach praktycznych, zorganizowanych w centrum szkoleniowym Renault Trucks. Zadania będą odzwierciedlały rzeczywiste problemy, z jakimi spotykają się mechanicy podczas swojej codziennej pracy. Ich charakter i zakres i obejmie wszystkie etapy obsługi serwisowej pojazdu. Jednym z wyzwań będzie więc efektywny podział pracy w ramach zespołów, zależnie od umiejętności ich członków.

W tym roku, poza głównym konkursem, Renault Trucks organizuje również specjalną jego edycję, o nazwie RTEC Junior, przeznaczoną dla uczniów. Firma zaprosiła 21 uczniów ostatniej klasy technikum mechanicznego Les Catalins w Montélimar (Drôme) do rozwiązania testu teoretycznego, obejmującego zagadnienia z zakresu pojazdów użytkowych i części zamiennych. W nagrodę, dwa najlepsze zespoły dostaną szansę wzięcia udziału w międzynarodowym finale w Lyonie. Renault Trucks organizuje RTEC Junior w celu promowania ścieżek kariery w przemyśle samochodowym oraz wyszukiwania utalentowanych osób.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 1 rok temu.