Select Page


Iveco: Iveco dostarczy ponad 1600 pojazdów do Iraku


 

Firma Iveco podpisała z irackim Ministerstwem Energii Elektrycznej umowę na dostawę ponad 1600 pojazdów w ciągu trzech lat.

 

Wartość tego porozumienia to 125 mln euro. W jego ramach dostarczone zostaną pojazdy Iveco z segmentów lekkiego i średniego (furgony i samochody z kabina załogowa z serii Daily oraz samochody ciężarowe Eurocargo) o masie od 3,5 tony do 18 ton. Większość z tych pojazdów zostanie wyposażona w specjalistyczne dźwigi i podnośniki montażowe ułatwiające konserwacje krajowej sieci przesyłu energii elektrycznej.

Umowę w siedzibie ministra w Bagdadzie podpisali przedstawiciele Iveco oraz iracki minister energii elektrycznej. Uroczystość odbyła sie w obecności ambasadora Włoch w Iraku, Massima Marottiego.

Zawarcie tego porozumienia jest najnowszym z działań służących realizacji ambitnego planu rozszerzenia działalności Iveco na rynki Afryki i Bliskiego Wschodu. Celem jest osiągnięcie takiej wielkości sprzedaży i takiego udziału w rynku, które do 2014 r. pozwolą na umocnienie pozycji Iveco wśród wiodących dostawców pojazdów na tym obszarze.

Rynki w Afryce i na Bliskim Wschodzie są ważnymi obszarami dla rozwoju działalności handlowej Iveco. Firma Iveco zwiększyła i wciąż będzie zwiększać swoja obecność na tych rynkach poprzez intensywne rozszerzanie swoich sieci dystrybucji, sprzedaży i usług.

Oferta Iveco w Afryce i na Bliskim Wschodzie obejmuje wszystkie segmenty pojazdów: od lekkiego, poprzez średni, do ciężkiego. Pojazdy te są przeprojektowywane i dostosowywane do lokalnych uwarunkowań z myślą o zagwarantowaniu najlepszej wydajności, nawet w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych i drogowych.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.