Select Page


Iveco: Iveco Stralis Hi Way dla Yamaha Factory Racing Team


 

W związku z prestiżowymi motocyklowymi mistrzostwami świata MotoGP 2013 firma Iveco dostarczyła łącznie 20 nowych samochodów ciężarowych Stralis Hi Way. Ich odbiorcy to rywalizujący w wyścigu zespół Yamaha Factory Racing, którego członkami są między innymi aktualny mistrz świata Jorge Lorenzo oraz poprzedni czterokrotny mistrz Valentino Rossi, oraz hiszpański organizator mistrzostw Dorna Sports.

Uroczyste przekazanie pojazdów nastąpiło po próbach kwalifikacyjnych w Gran Premio bwin of Spain na torze Jerez de La Frontera. W oficjalnej ceremonii wzięli udział motocykliści Yamaha Factory Racing Team Jorge Lorenzo i Valentino Rossi, Dyrektor Zarządzający Yamaha Motor Racing Lin Jarvis oraz Prezes Dorna Sports, Carmelo Ezpeleta.
Nowy Stralis Hi Way to flagowy produkt Iveco w segmencie pojazdów ciężkich przeznaczonych do eksploatacji na drogach publicznych. Model wyróżniony tytułem Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2013 jest produkowany w należących do Iveco zakładach w Madrycie.

Dostarczenie pojazdów jest elementem partnerskiej współpracy Iveco z Yamaha Factory Racing i MotoGP. Dla drugiego z tych podmiotów Iveco już czwarty rok z rzędu jest oficjalnym „Dostawcą Pojazdów Ciężarowych i Dostawczych”. Oprócz siedmiu nowych Stralisów Hi Way i jednego furgonu Daily dla Yamahy firma Iveco dostarczyła także cztery egzemplarze Daily i 13 nowych Stralisów Hi Way dla Dorna Sports. Pojazdy Iveco, znane z wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności, będą wykorzystywane przez całe mistrzostwa do przewozu sprzętu, materiałów, biur i mobilnych warsztatów.

Tegoroczne mistrzostwa świata rozpoczęte 7 kwietnia wieczornym wyścigiem w stolicy Kataru Doha zakończą się w listopadzie w hiszpańskiej Walencji. W 13 krajach na 4 kontynentach rozegranych zostanie łącznie 18 wyścigów.
Zaangażowanie Iveco w MotoGP będzie najbardziej widoczne w trakcie wyścigu w Assen w Holandii 29 czerwca 2013 r. Holenderski tor otrzymał odpowiednią nazwę IVECO TT Assen 2013. Po raz drugi firma wystąpi w roli Sponsora Tytularnego 29 września 2013 r. na hiszpańskim torze Aragón, którego oficjalna nazwa brzmi Gran Premio IVECO de Aragón.

Emblematy Iveco będą ustawione wzdłuż całego toru zarówno w Assen, jak i w Aragonii, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszych zakrętów, linii startowej oraz głównej trybuny. Logo marki można będzie także zobaczyć w trakcie najbliższego wyścigu MotoGP na jednym z zakrętów oraz na tarasie widokowym toru Katalonia w Hiszpanii.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 6 lat temu.