Select Page


Iveco: na Comtrans 2013 w Moskwie


Iveco_Comtrans2013_3
 

Iveco uczestniczy w 12. Międzynarodowej Wystawie „Comtrans 2013” w Moskwie. W swojej ekspozycji firma kładzie szczególny nacisk na pojazdy napędzane gazem ziemnym, a więc na segment, w którym jest ona europejskim liderem.

Najważniejsze branżowe targi pojazdów ciężarowych i użytkowych Comtrans odbywają się co dwa lata, na zmianę z Salonem Motoryzacyjnym w Hanowerze. Oczekuje się, że w dniach 9–14 września 2013 r. w moskiewskim Crocus Expo swoją ofertę zaprezentuje ponad 300 wystawców.

Ekspozycja Iveco obejmuje pełen asortyment produktów tej marki: lekkie, średnie i ciężkie pojazdy użytkowe, pojazdy specjalistyczne przeznaczone do eksploatacji na placach budowy i w kamieniołomach oraz autobusy. Są wśród nich także dwa pojazdy napędzane metanem, będące przykładem konsekwentnego zaangażowania firmy na rzecz ochrony środowiska poprzez oferowanie rozwiązań w zakresie mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Zajmujące centralną część stoiska pojazdy napędzane sprężonym gazem ziemnym to Daily 50C14G CNG z nadwoziem typu mikrobus wyprodukowanym przez „ST Nizhegorodetz” – renomowaną lokalną firmę specjalizującą się w konwersji furgonów na wersje osobowe – oraz samochód ciężarowy średniej wielkości Eurocargo ML120E20 CNG w barwach wskazujących na przynależność do parku pojazdów eksploatowanego przez firmę Nestle Waters.

Ofertę Iveco na stoisku uzupełniają: Iveco Daily 70C15, czyli lider w swojej klasie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 7 ton, idealny dla klientów zainteresowanych średnimi pojazdami ciężarowymi, Trakker — specjalistyczny ciężki samochód do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, produkowany przez joint-venture IVECO-AMT, oraz Stralis Hi-Way, flagowy model z grupy pojazdów ciężkich i zdobywca prestiżowego tytułu Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2013. Segment autobusów reprezentuje Magelys PRO, autokar turystyczny plasujący się w czołówce klasy premium.

W zewnętrznej części ekspozycji można obejrzeć dwie wywrotki Astra HD9 z napędem 6×6 i 8×8, zaprojektowane przez Iveco pod kątem eksploatacji na placach budowy i w kamieniołomach.

Mobilność zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju jako koncepcja realizowana codziennie przez Iveco we wszystkich produktach tej marki jest również głównym motywem ważnej umowy o współpracy zawartej w tym roku przez Iveco Russia LLC z firmą Gazprom PLC, największym wydobywcą i dostawcą gazu ziemnego w Federacji Rosyjskiej.

W umowie obydwie strony podejmują się wspólnego promowania eksploatacji pojazdów napędzanych gazem ziemnym.

Iveco i Gazprom będą realizować programy w zakresie testowania i rozwoju pojazdów napędzanych sprężonym gazem ziemnym, organizowania kampanii promujących to paliwo jako optymalną alternatywę w przypadku pojazdów użytkowych oraz budowy kompletnej sieci stacji tankowania CNG w całej Rosji.

Alfredo d’Errico, szef Iveco Russia LLC, powiedział: „Nasza firma zawsze priorytetowo traktowała wystawę Comtrans. To doskonała okazja do zaprezentowania naszych produktów i najważniejszych osiągnięć. Bieżący rok jest dla nas wyjątkowy. Poczyniliśmy ogromne postępy w promowaniu pojazdów napędzanych CNG w Rosji, a współpraca z Gazpromem, jednym z największych przedsiębiorstw państwowych, jeszcze przyspieszy nasze działania w tym kierunku”.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.