Select Page


Iveco: na międzynarodowej wystawie samochodowej w Hanowerze


 

Na 64. międzynarodowej wystawie pojazdów użytkowych (IAA), która odbędzie się w Hanowerze w dniach 20–27 września 2012 r., Iveco zaprezentuje wiele nowości.
Przed międzynarodową publicznością zadebiutuje nowy model STRALIS Hi-Way, który miał swoją oficjalną premierę 1 lipca. Podczas wystawy zostanie również zaprezentowana nowa wersja modelu TRAKKER z całkowicie nową kabiną.
Oprócz pojazdów Iveco zamierza także pokazać silniki Euro VI oraz zaawansowany system redukcji katalitycznej High Efficiency SCR (HI-eSCR) opatentowany przez FTP Industrial.
Na stoisku Iveco można będzie zobaczyć pełny asortyment pojazdów lekkich i ciężkich, a także minibusy, autobusy oraz pojazdy budowlane.
Wygląd stoiska ma być odzwierciedleniem strategii firmy, której głównym celem jest zaspokajanie potrzeb klienta oraz ułatwianie życia tym, którzy z pojazdów Iveco korzystają codziennie w pracy. Firma stawia sobie za cel osiągnięcie maksymalnej wydajności, jakości i wygody użytkowania pojazdów poprzez zastosowanie nowych technologii, a także obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO)..
Stoisko Iveco o powierzchni przeszło 2000 metrów kwadratowych zostanie zbudowane z podobnych materiałów i z wykorzystaniem podobnej kolorystyki co Fiat Industrial Village w Turynie — pierwsze wielofunkcyjne centrum Fiat Industrial na świecie.
Pojazdy ciężkie Iveco na wystawie w Hanowerze
Najważniejszym elementem ekspozycji firmy Iveco będzie nowy model STRALIS Hi-Way — wyjątkowo konkurencyjne i przyszłościowe rozwiązanie dla transportu ciężkiego.
Ta wygodna, ergonomiczna i bezpieczna ciężarówka o dużej mocy oferuje użytkownikowi szereg zalet, choćby znacznie niższy całkowity koszt użytkowania (do 4% na zwykłych trasach). Na tegorocznej wystawie w Hanowerze model Stralis będzie prezentowany w wersji Euro V i Euro VI.
Pojawi się też inna nowa wersja modelu Stralis: LNG Natural Power, czyli pojazd napędzany ciekłym gazem ziemnym, przeznaczony do transportu na średnich dystansach i dostaw nocnych, który od tego roku jest sprzedawany na terenie całej Europy.
Najważniejszym aspektem obecności firmy Iveco na wystawie będzie światowa premiera nowej wersji terenowego pojazdu budowlanego Trakker. Dzięki bardzo innowacyjnej konstrukcji kabiny i silnikom Cursor (8 i 13 Euro V) nowy Trakker dojedzie w najbardziej niedostępne miejsca, a jego moc i solidna konstrukcja zagwarantują bezawaryjną pracę każdego dnia. Pojazd ten znacząco zwiększa wydajność firmy użytkownika, gdyż całkowity koszt jego użytkowania oraz koszty eksploatacyjne są jeszcze niższe niż w poprzednich wersjach.
W Hanowerze pojawi się także przedstawiciel marki Iveco Astra: nowa wersja modelu HD9, który jest idealnym środkiem transportu dla dużych firm budowlanych obsługujących kamieniołomy, żwirownie czy place budowy. Moc, wytrzymałość i wszechstronność tego auta w połączeniu z niezawodnym serwisem sprawiają, że doskonale sprawdzi się w każdej firmie.
Kompletna gama: Daily, Eurocargo i Magelys Pro
Na imponującym stoisku Iveco pojawią się także modele z pozostałych linii: lekkie pojazdy Nowy Daily oraz pojazdy segmentu średniego — Eurocargo.
Zaprezentowane zostaną trzy modele Newego Daily, w tym jeden z napędem elektrycznym. Charakteryzuje się on dużą niezawodnością i doskonale nadaje się do pracy w mieście, dowożenia towaru „od drzwi do drzwi” czy transportu pasażerskiego.
Na wystawie pojawią się także pojazdy gamy średniej, Eurocargo, które zajmują główną pozycję na europejskim rynku aut o dopuszczalnej masie całkowitej od 6 do 18 ton.
Nie zabraknie również pasażerskich pojazdów transportowych, takich jak nowy minibus Daily, który łączy w sobie dobrze znane zalety linii Daily z cechami najlepszego środka transportu pasażerskiego. Pojazd ten jest stworzony dla firm zajmujących się przewozem pasażerów w mieście i poza nim.
Dopełnieniem prezentacji firmy Iveco będzie Magelys Pro — pojazd, który w ostatnich latach zdobył pozycję niekwestionowanego lidera w niszowym segmencie luksusowych autokarów. Doskonałe osiągi, niskie zużycie paliwa, ekologiczne rozwiązania, długotrwała niezawodność, a przede wszystkim niesłychanie wygodne wnętrze sprawiły, że auto podbiło serca najbardziej wymagających klientów.
Silniki FTP Industrial w centrum stoiska, na ekspozycji poświęconej innowacjom i usługom
W centralnym miejscu stoiska, przeznaczonym na prezentację silników, znajdą się modele Euro VI, opracowane i wyprodukowane przez FPT Industrial, jeden z filarów grupy Fiat Industrial.
Fiat Industrial to trzecia pod względem wielkości grupa przemysłowa działająca w sektorze dóbr kapitałowych. FTP Industrial opracowuje i przygotowuje silniki dla wszystkich spółek wchodzących w jej skład, w tym silniki normy Tier IV dla pojazdów rolniczych oraz opatentowany, zaawansowany system redukcji katalitycznej High Efficiency SCR (HI-eSCR).
Na stoisku Iveco zostaną również zaprezentowane innowacje, w szczególności rozwiązanie Iveco Dual Energy, czyli podwozie dla lekkich pojazdów hybrydowych z napędem Diesla i elektrycznym. Technologia ta jest doskonałym odzwierciedleniem zaangażowania firmy w poszukiwanie nowych rozwiązań.
Na stoisku Iveco nie może też zabraknąć usług posprzedażnych i finansowych, czyli działu Iveco Customer Service oraz Iveco Capital, które zapewniają klientom doskonałe wsparcie techniczne i finansowe od chwili zakupu pojazdu.
Produkty firmy Iveco będzie można także obejrzeć na terenie zewnętrznym, gdzie pojawią się pojazdy z wyposażeniem specjalnym, takie jak Eurocargo z drabiną pożarniczą, wyprodukowany przez spółkę Iveco Magirus. Jest to jedna z najważniejszych firm światowego sektora wyposażenia przeciwpożarowego i ratunkowego oraz światowy lider w zakresie produkcji drabin pożarniczych.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.