Select Page


Iveco: Nowy Daily teraz w sprzedaży z dwoma nowymi silnikami


 

Iveco, spółka należąca do Grupy Fiat Industrial, nadal poszerza gamę oferowanych przez siebie lekkich pojazdów użytkowych, dodając do niej kolejne dwa modele Nowego Daily, dopełniając w ten sposób asortyment pojazdów. Międzynarodowa premiera Nowego Daily miała miejsce w centrum sprzedażowo-wystawienniczym Fiat Industrial Village w Turynie, we wrześniu 2011 roku.

Nowy Daily będzie teraz oferowany w nowej wersji z silnikiem o pojemności 2,3 litra, zgodnym z normą czystości spalin Euro 5, o mocy 146 KM oraz z drugim silnikiem o pojemności 3 litrów, o mocy 146 KM, spełniającym rygorystyczną normą czystości spalin EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle).

Silnik o pojemności 2,3 litra, zgodny z normą czystości spalin Euro 5, o mocy 146 KM, o momencie obrotowym 350 Nm, jest wyposażony w nową turbosprężarkę z turbiną o zmiennej geometrii oraz zaawansowany wielostopniowy system wtrysku paliwa Multijet II, gwarantujący maksymalną wydajność. Wszystkie silniki o pojemności 2,3 litra, zgodne z normą czystości spalin Euro 5 (o mocach 106 KM, 126 KM oraz 146 KM) są oferowane z nową 6-biegową skrzynią biegów, zoptymalizowaną pod kątem wykorzystania dostępnego momentu napędowego w celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Drugi silnik, o pojemności 3 litrów, spełniający rygorystyczną normę czystości spalin EEV, o mocy 146 KM dysponuje momentem obrotowym 370 Nm dzięki turbosprężarce z turbiną o zmiennej geometrii i stanowi dopełnienie całej gamy pojazdów, które wymagają mocnych silników z powodu wysokiej masy pojazdu.

Oprócz wyżej wymienionych cech, kierowcy Nowego Daily mogą udoskonalić swój styl jazdy dzięki wprowadzeniu nowatorskich technologii takich jak funkcja Start i Stop oraz układ GSI (Wskaźnik biegu z sugestią optymalnego wyboru).

Funkcja Start i Stop, która jest dostępna w opcji razem z nową 6-biegową skrzynią biegów i silnikiem o pojemności 2,3 litra, wyłącza silnik gdy pojazd się zatrzymuje oraz automatycznie uruchamia silnik gdy zostanie wrzucony bieg. Dzięki tej funkcji Nowy Daily przynosi znaczne oszczędności w czasie jazdy w cyklu miejskim. Układ GSI (Wskaźnik biegu z sugestią optymalnego wyboru), dostarczany w standardzie z nową 6-biegową skrzynią biegów, podpowiada kierowcy jaki wybrać bieg, aby uzyskać styl jazdy zapewniający najniższe możliwe zużycie paliwa i emisję CO2.

Połączenie zalet oferowanych przez nowy silnik o pojemności 2,3 litra i mocy 146 KM oraz nowej 6-biegowej skrzyni biegów oraz funkcji Start i Stop na trasach o mieszanym profilu, Nowy Daily może zaoszczędzić nawet do 10% paliwa i tym samym zmniejszyć emisję CO2 w porównaniu z poprzednim modelem. Oszczędności w zużyciu paliwa są jeszcze większe w cyklu miejskim, gdzie korzyści płynące z funkcji Start i Stop oraz Wskaźnika biegów z sugestią optymalnego wyboru są większe.

Kolejną nową cechą pojazdu są alufelgi, które są teraz montowane we wszystkich modelach Nowego Daily z pojedynczymi kołami.

Niedawno w Hiszpanii Nowy Daily otrzymał tytuł „Lekki Pojazd Użytkowy Roku” przyznany przez jury składającego się z fachowców z branży transportu oraz dziennikarzy i techników pracujących dla hiszpańskiego czasopisma Transporte 3. To ważne wyróżnienie jest już trzecią z kolei nagrodą dla Nowego Daily. Dwie poprzednie europejskie nagrody pojazd otrzymał po swojej premierze na rynkach międzynarodowych we wrześniu 2011 roku. Były to: “Europejska Nagroda w Dziedzinie Transportu” za innowacyjność przyznana w Hiszpanii oraz „Europejska Nagroda za Ekologiczność w Transporcie” przyznana przez Niemcy dla wersji elektrycznej Nowego Daily.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.