Select Page


Iveco: TÜV potwierdza zmniejszenie zużycia paliwa o 2,33%


Stralis Hi-Way
 

Kolejna weryfikacja efektywności innowacyjnej technologii opatentowanej przez FPT Industrial

TÜV, jeden z czołowych europejskich ośrodków certyfikacji, potwierdził, że w IVECO Stralis Hi-Way Euro VI, dzięki innowacyjnemu, wysoko efektywnemu systemowi selektywnej redukcji katalitycznej HI-eSCR opatentowanemu przez FPT Industrial oraz aerodynamicznej optymalizacji kabiny, zużycie paliwa ograniczono o 2,33% w porównaniu z poprzednią wersją tego modelu, spełniającą normę emisji Euro V.

To niezwykle ważny wynik, który przekłada się na realne oszczędności dla klienta oraz dowodzi, że Iveco Stralis, jako produkt o wysokiej wartości dodanej i wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie, jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw z branży transportowej.

Dzięki ekstremalnej wydajności zarówno silników, jak i systemu selektywnej redukcji katalitycznej (HI-eSCR) opracowanego, opatentowanego i produkowanego przez FPT Industrial, nowa gama Stralisów spełnia limity ustanowione normami Euro VI bez stosowania układu EGR, co przekłada się na liczne korzyści dla klientów: niższa masa pojazdu, mniejsze zużycie paliwa i zwiększona trwałość.

W przeprowadzonych testach nowy ciągnik Stralis Hi-Way z silnikiem Cursor 11 Euro VI o mocy 460 KM porównywano z podobnym pojazdem poprzedniej generacji, wyposażonym w silnik Cursor 10 Euro V o takiej samej mocy. W obydwu przypadkach były to wersje z pakietem Eco.

„Dzisiejsze osiągnięcie jest kolejnym ważnym efektem ciągłych prac nad obniżaniem zużycia paliwa prowadzonych przez Iveco” – skomentował Lorenzo Sistino, prezes marki IVECO. „Działania te spowodowały, że już EcoStralis Euro V uzyskał certyfikat TÜV potwierdzający zmniejszenie zużycia paliwa o 7,32% w porównaniu ze standardowym modelem”.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.