Select Page


IVECO: wspiera Motoserce


 

„Motoserce” to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównymi partnerami sa Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Kongres chce zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach. Akcja dedykowana jest w szczególności dzieciom (motocykliści dzieciom), dlatego zbiórkom krwi towarzyszy wiele atrakcji: występy zespołów dziecięcych, liczne konkursy dla najmłodszych, pokazy ratownictwa, pokazy motocyklowe, koncerty.

16 kwietnia 2011 roku w całej Polsce odbyła się jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. Ponad dwa tysiące osób pracowało nad pozyskaniem jak największej ilości chętnych do oddania krwi. Organizatorami akcji „Motoserce” w Warszawie były Stowarzyszenia Motocyklistów „Boruta” oraz „Eagles”. Finał warszawski odbył się w Parku Bródnowskim Pomoc zapewnił pomoc Burmistrza Dzielnicy Targówek. Honorowe patronaty objał Wojewoda Mazowiecki oraz Prezydent Warszawy, patronat medialny TVP Warszawa, TVN 24, Radio Eska.

Iveco Poland została jednym z partnerów wspierających finał warszawski akcji „Motoserce”. Podczas tegorocznej akcji Motoserce 2011 zebrano już 3219,9 litrów krwi (stan na 18 kwietnia br.). Akcja będzie jeszcze kontynuowana w kolejnych miastach Polski. Łącznie przystąpiło do niej 70 miast. Więcej o akcji na stronie www.motoserce.pl

Wbrew obiegowej opinii środowiska motoryzacyjne sa bardzo wyczulone na potrzebe zapewnienia odpowiedniego dostępu dla potrzebujących do daru życia, jakim jest krew. Motocykliści i użytkownicy samochodów ciężarowych uczestnicząc w takich przedsięwzięciach jak „Motoserce” zwracają uwagęe na to, że aspekt ludzki jest bardzo istotny w ich życiu i że sa gotowi bezinteresownie pomóc i otworzyć swoje serca na potrzeby innych.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.