Select Page


Iveco: wygrywa Dakar 2012


 


Na pierwszym, drugim i szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej ciężarówek Iveco zdominowano 33. rajd Dakar, najważniejsze na świecie wydarzenie rajdowe, w którym bierze udział większość producentów ciężarówek z Europy i Azji.

Zwycięstwo zespół Petronas De Rooy Iveco zawdzięcza przede wszystkim holendrowi Gerardowi De Rooy, jadącemu samochodem Iveco Powerstar, pojazdem produkowanym i sprzedawanym przez Iveco w Australii. Iveco Powerstar był wyposażony w silnik FPT Industrial C13 o mocy ponad 900 KM i części Magneti Marelli . Za De Rooy inni kierowcy zespołu Stacey i Biasion prowadzili jeszcze z dwa samochody Iveco Trakker Evolution 2, również wyposażone w ten silnik. Te trzy pojazdy, dostosowane do ekstremalnych warunków rajdu, były standardowymi pojazdami zoptymalizowanymi do uzyskania najlepszej w swojej klasie sprawności.

Szef Iveco, Alfredo Altavilla, powiedział: „Udział Iveco w rajdzie Dakar 2012 miał na celu potwierdzenie po raz kolejny niezawodności Iveco i silników FPT Industrial. Zwycięstwo w rajdzie i znalezienie się 3 samochodów ciężarowych w pierwszej szóstce to ogromny sukces, który pokazuje efektywność, siłę i bezpieczeństwo Iveco Trakker i Powerstar, już uznanych przez klientów jako idealne rozwiązanie do codziennego użytku i w trudnych wyzwaniach. Specjalne podziękowania dla kierowców i wszystkich innych członków zespołu za ich zaangażowanie i poświęcenie „.

Dla Iveco Dakar 2012 był doskonałą okazją do potwierdzenia niezawodności swoich produktów w warunkach terenowych: każdy pojazd był wystawiony na próbę w ekstremalnych warunkach przejeżdżając przez trzy kraje Ameryki Południowej. Wyścig, który rozpoczął się 1 stycznia 2012 roku w Mar del Plata, prowadził przez Argentynie, Chile i Peru, obejmując 14 etapów, w sumie 8500 km, około 4200 z nich na czas.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.