Select Page


JOST: LubeTronic 5Point teraz seryjnie w MAN


 

JOST LubeTronic 5Point, zintegrowany system smarowania dla sprzęgu siodłowego, będzie od teraz seryjnie stosowany w MAN Truck & Bus AG. Dzięki temu MAN jest pierwszym producentem pojazdów, który seryjnie wbudowuje inteligentne, przyjazne środowisku i szczególnie ekonomiczne systemy zamiast układu centralnego smarowania.

Poprzez LubeTronic 5Point JOST oferuje zintegrowany system smarowania dla standardowych sprzęgów siodłowych, które automatycznie zaopatrują w smar nie tylko haki zamykające, ale także płytę sprzęgu. Jako pierwszy producent MAN rozpoznał zaletę szczególnie lekkich, niezawodnych oraz oszczędzających smar systemów i rozpoczyna seryjny montaż LubeTronic 5Point w swoich ciągnikach siodłowych.

LubeTronic 5Point składa się z jednostki sterującej, zbiornika na smar oraz pięciu dysz smarujących, które obok haków smarujących zaopatrują także w smar paletę siodła. Cały system jest umiejscowiony pod paletą siodła i jest zaopatrywany w prąd przez system CAN-Bus. Elektroniczna regulacja dokładnie dozuje ilość smaru w regularnych odstępach. W zależności od typu pojazdu i rodzaju zastosowania już w fabryce ustawiany jest prawidłowym program smarowania. Dla transportu dalekobieżnego sprzęg zadowala się niewielką ilością smaru na interwał smarowania. W pojazdach budowlanych lub dla transportu lokalnego, gdzie często przepina się pojazdy, program ustawiony jest na większą ilość smaru.  Zapas smaru w zbiorniku przy sprzęgu wystarcza na około dwanaście miesięcy. Wskaźnik w polu pomiarowym sygnalizuje kierowcy, kiedy trzeba uzupełnić smar. Dopełnianie następuje po prostu przez gniazdo smarowe zaworowe kulkowe. Przez elektronicznie regulowane dozowanie pewne jest, że ilość smaru na płycie sprzęgu i hakach zamykających zawsze jest wystarczająca. To oszczędza smar i chroni środowisko. Dzięki innowacyjnemu systemowi smarowania  LubeTronic 5Point  JOST przyczynia się do większego bezpieczeństwa oraz większego komfortu obsługi pojazdów użytkowych.

 

Więcej o JOST na: www.jost-world.com


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.