Select Page


MAN Latin America: zdobywcą pięciu nagród za stosowanie technologii przyjaznych środowisku


 

Firma MAN otrzymała w Brazylii pięć różnych nagród za stosowanie technologii przyjaznych dla środowiska. Silnik VW Constellation 17.280 6×2 Hibrido został doceniony za pionierski wkład w prace nad skonstruowaniem pierwszego brazylijskiego pojazdu ciężarowego z napędem hybrydowym. Stowarzyszenie brazylijskich inżynierów samochodowych uhonorowało go nagrodą AEA Environment Award. Zaprojektowany w Brazylii pojazd będzie napędzany przez hydrauliczny układ z hybrydowym silnikiem wysokoprężnym. Nowy system napędowy zwiększa efektywność energetyczną silnika, jest tańszy od porównywalnych napędów hybrydowych oferowanych na rynku brazylijskim i optymalnie dostosowany do warunków panujących w krajach nowo uprzemysłowionych. Pojazd ciężarowy z napędem hybrydowym produkowany przez firmę MAN Latin America otrzymał ponadto dwie nagrody Renewable Energy Infrastructure Awards (REI) za wyjątkowe inicjatywy innowacyjne.

Nowy pojazd ciężarowy z napędem hybrydowym był w ubiegłym tygodniu prezentowany na Konferencji Narodów Zjednoczonych nt. Zrównoważonego Rozwoju Rio+20, na której firma MAN Latin America przedstawiła też swoje osiągnięcia w zakresie projektowania rozwiązań transportowych o ograniczonej emisji CO2. Zaprezentowano między innymi pojazd ciężarowy, w którym można elastycznie stosować zarówno olej napędowy, jak i etanol. W związku z tym pojazdem firmie MAN Latin America przyznano nagrodę Top Ethanol Award w kategorii technologii innowacyjnych za efektywne wykorzystanie tego paliwa biologicznego. Otrzymane w ramach tej nagrody środki w wysokości ponad 2.000 euro firma MAN Latin America przekazała Instytutowi Ayrtona Senny – jest to placówka angażująca się w realizację projektów oświatowych dla dzieci i młodzieży w Brazylii.

Kolejną nagrodę w dziedzinie ochrony środowiska firma MAN Latin America otrzymała za perspektywiczne badania w zakresie energii pochodzenia biologicznego. Firma MAN Latin America działa aktywnie w tej dziedzinie już od 2003 roku, mimo iż w tym okresie w Brazylii nie obowiązywały jeszcze żadne przepisy prawne dotyczące biopaliw. O pionierskim duchu firmy świadczą także inne technologie powstałe na rynku brazylijskim, na przykład Volksbus 17.280, który może być w elastyczny sposób napędzany gazem ziemnym lub olejem napędowym. Autobus ten był już wykorzystany podczas tegorocznej Konferencji Narodów Zjednoczonych nt. Zrównoważonego Rozwoju Rio+20. Będzie on także obsługiwać mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014 oraz Olimpiadę 2016 w Rio de Janeiro.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.