Select Page


MAN: MAN Trucknology® Days 2014


SONY DSC
 

Możliwość obejrzenia i przetestowania pojazdów MAN przeznaczonych dla różnych branż. Specjalny pokaz pojazdów dla straży pożarnych oraz dla rolnictwa i leśnictwa

„Meet the world of efficiency“ – pod tym hasłem goście odwiedzający firmę MAN w Monachium mogli wypróbować podczas jazdy próbnej ponad 170 pojazdów ciężarowych. Ponad 4500 zwiedzających wzięło udział w MAN Trucknology Days 2014. Program dwudniowej imprezy, organizowanej w Truck Forum i na torze testowym przy zakładach MAN w Monachium, był bardzo bogaty. W MAN Truck Forum goście mogli porozmawiać z ekspertami MAN, dostawcami lub producentami zabudów, a także zwiedzić zakład. W ramach Trucknology Days przygotowano także występy i odpowiedni program imprez towarzyszących.

Zaprezentowano bogate możliwości zastosowania pojazdów typoszeregów MAN TGL, TGM, TGS i TGX w wielu sektorach branży transportowej. Są one wykorzystywane w ruchu dalekobieżnym, w dystrybucji, jako pojazdy budowlane, pojazdy ciężkie, a także przez straż pożarną, w leśnictwie i w rolnictwie. W obecności instruktorów jazdy MAN  Profi Drive® można było wypróbować nowe pojazdy z silnikami Euro 6 na torze testowym MAN a także w ruchu ulicznym oraz na autostradzie. Na torze testowym można  się przejechać po trasie asfaltowej lub na trasie offroad. W celu zademonstrowania możliwości pojazdu i koncepcji napędu w pojazdach budowlanych przygotowano  krótkie odcinki o nawierzchni żwirowej. W takim terenie sprawdza się zwłaszcza innowacyjny system napędowy MAN HydroDrive®.
 
Po raz pierwszy firma MAN przygotowała pokaz specjalny prezentujący możliwości zastosowania pojazdów ciężarowych w rolnictwie. Skoncentrowano się na zadaniach transportowych realizowanych między gospodarstwem, polem, magazynem, instalacją wytwarzania biogazu i cukrownią. Na pokazie specjalnym dedykowanym pojazdom dla straży pożarnej producenci zabudów zaprezentowali swoje pojazdy wykonane na podwoziach MAN w nowej wersji z silnikami Euro 6 oraz w dopuszczonej jeszcze regionalnie wersji Euro 5.

Impreza nie ogranicza się jednak tylko do pojazdów ciężarowych. W ramach MAN Solutions prezentowana jest cała gama usług oferowanych przy zakupie pojazdu ciężarowego. W Monachium obecnych było także ponad 70 producentów zabudów, wyposażenia i poddostawców. Prezentowali oni swoje wyroby oraz służyli pomocą i udzielali porad specjalistycznych. Impreza Trucknology® Days organizowana jest co roku od 2008 r. Poprzednia edycja imprezy przyciągnęła do Truck Forum i na tor testowy ponad 3500 klientów i gości.

Dodatkowa trakcja dzięki systemowi MAN HydroDrive®

Załączany opcjonalnie hydrauliczny napęd na koła przednie zapewnia dodatkową trakcję na trudnym podłożu, na przykład na nieutwardzonym terenu budowy, na podjazdach i na śliskich nawierzchniach – zarówno podczas jazdy do przodu jak i wstecz. System HydroDrive jest idealnym rozwiązaniem w przypadku pojazdów oruszających się głównie po utwardzonych drogach, które jednak od czasu do czasu muszą także skorzystać z dodatkowej trakcji. Pozwala on każdego dnia obniżyć koszty paliwa. Napęd MAN HydroDrive można włączać przy pomocy prostego przełącznika, także podczas jazdy i przy obciążeniu pojazdu. Dzięki temu kierowca może bezpiecznie pokonywać wzniesienia, bez konieczności wcześniejszego zatrzymania pojazdu. System MAN HydroDrive jest tylko niewiele cięższy od tradycyjnego napędu na tylne koła, a w porównaniu z klasycznym napędem na wszystkie koła – o kilkaset kilogramów lżejszy. Wysokość konstrukcyjna pojazdu pozostaje przy tym bez zmian, co w praktyce oznacza dla kierowcy komfort przy wsiadaniu do kabiny, niską całkowitą wysokość pojazdu, niżej zlokalizowany punkt ciężkości pojazdu, a tym samym także optymalną stabilność jazdy. Nie zmienia się również średnica zawracania pojazdu z systemem MAN HydroDrive w porównaniu z analogicznym pojazdem z napędem na oś tylną.

Trucks to go

Przed Truck Forum można oglądać flotę pojazdów „Trucks to go“. Są to zabudowane pojazdy wszystkich typoszeregów, które zainteresowani klienci mogą zamówić za pośrednictwem strony Internetowej www.man-truckstogo.com. Korzyść dla klientów jest oczywista. Uzyskują oni szybki dostęp do pojazdów, z pominięciem obowiązujących terminów dostaw. Za pośrednictwem tego kanału firma MAN w ciągu ostatnich dwóch lat sprzedała ponad 100 pojazdów ciężarowych. Oprócz ciągników siodłowych dostępne są w tym trybie także kompletne pojazdy: pojazdy budowlane, takie jak wywrotki czy betonomieszarki a także śmieciarki, podnoszone platformy robocze lub pojazdy holownicze. Większość pomalowanych neutralnie na biało pojazdów ciężarowych stanowi ofertę europejską. Na stronie Internetowej „Trucks to go“ zainteresowani klienci podają poszukiwane przez siebie konfiguracje pojazdów. Baza danych przeszukuje pod tym kątem dostępną pulę obejmującą ponad 250 ciężarówek. W przypadku znalezienia właściwego obiektu można od razu skontaktować się z MAN.

MAN Trucknology® Roadshow

Impreza ta jest sygnałem do startu dla floty pojazdów demonstracyjnych „MAN Trucknology® RoadShow 2014“. Aż 65 pojazdów typoszeregów TGL, TGM, TGS i TGX udaje się w  podróż po Europie. Każdego roku flota pojazdów pokazowych ma inny skład. Prezentowane kompletne pojazdy z zabudowami lub z naczepami stanowią przekrój bogatej palety dostępnej w poszczególnych sektorach branży transportowej – w sektorze dystrybucyjnym, w transporcie dalekobieżnym oraz w sektorze pojazdów budowlanych, ciężkich i komunalnych. Lista rodzajów zabudów i naczep jest imponująca: zabudowy skrzyniowe i z plandeką, zestawy do przewozu długiego drewna, wywrotki i betonomieszarki, skrzynie do przewozu napojów, wywrotki z żurawiem, wywrotki trzystronne i tylnozsypowe, zestawy do przewozu materiałów budowlanych z żurawiami. Dla sektora usług komunalnych przygotowano pojazdy do odśnieżania i wywozu śmieci, a dla straży pożarnych pojazdy do przewozu kontenerów. Program obejmuje także trzy ciągniki siodłowe dedykowane dla rolnictwa do obsługi transportu między gospodarstwem, polem i punktami skupu. Spółki MAN w całej Europie, organizując własne imprezy i prezentacje, często korzystają z pomalowanych przeważnie na czerwono pojazdów tej floty. Przedstawiciele handlowi MAN udostępniają je swoim klientom na kilka dni do przetestowania. W ten sposób klienci mogą się przekonać o kompetencji firmy MAN w poszczególnych branżach oraz o możliwości ekonomicznej i sprawnej realizacji zadań transportowych.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.