Select Page


MAN: ponownie najlepszy w Raport TÜV 2013


MAN-Report NFZ 2013
 

MAN to najbardziej niezawodna marka we wszystkich grupach wiekowych pojazdów ciężarowych.

Z Raportu TÜV 2013 dotyczącego pojazdów użytkowych wynika, że wśród pojazdów przechodzących przez badania tej niemieckiej organizacji największy odsetek pojazdów bez zastrzeżeń stanowią pojazdy MAN – wyprzedzają one konkurencję we wszystkich grupach wiekowych pojazdów.

W ten sposób firma MAN umocniła swoją wiodącą pozycję w zakresie niezawodności. W grupie pojazdów jednorocznych bez żadnej wady jest aż 82% pojazdów (78% w roku 2012). Także wśród starszych ciężarówek liczba pojazdów, u których w ramach przeglądu głównego nie stwierdzono wad, jest znacznie wyższa od przeciętnej. Stan ten, jak czytamy we wnioskach z Raportu TÜV, jest konsekwencją stosowania przez MAN sprawdzonych rozwiązań technicznych: „silniki, osie i podwozia są solidne i starannie dopracowane“.

Grupa pojazdów, w których w ramach przeglądów głównych nie stwierdzono wad, stanowi we wszystkich klasach wiekowych średnio powyżej 65%. Firma MAN wyprzedza zatem pozostałe marki o ponad 3,5%.

W przypadku 95% pojazdów jednorocznych podczas głównych przeglądów nie zostają stwierdzone istotne wady. W grupie pojazdów pięcioletnich odsetek ten kształtuje się na poziomie ponad 82%. Także w tej grupie marka MAN wypadła zdecydowanie lepiej niż firmy konkurencyjne.

Niezawodność i dobra konserwacja
Pojazdy klasy ciężkiej okazały się wyjątkowo dobrze i starannie serwisowane – to wyraźny sygnał dla operatorów tych pojazdów, że warto poddawać swój park pojazdów przeglądom i konserwacji w autoryzowanych stacjach serwisowych. Dzięki temu spokojnie można planować wykorzystanie pojazdów, bez groźby niespodziewanej awarii. Wyniki Raportu TÜV potwierdzają, że zawarcie kontraktu serwisowego to dobre rozwiązanie.

Wyniki corocznych przeglądów pojazdów w wieku od jednego do pięciu lat zostały też poddane ocenie przez jednostki badawcze TÜV we współpracy ze specjalistycznym tygodnikiem Verkehrsrundschau. Można się z nimi zapoznać w Raporcie TÜV dotyczącym pojazdów użytkowych. Raport jest dostępny do pobrania pod następującym linkiem: www.verkehrsrundschau.de/tuev-report


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.