Select Page


MAN: trening MAN ProfiDrive


 

Instruktorzy MAN ProfiDrive® od 30 lat prowadzą szkolenia dla zawodowych kierowców ciężarówek i autobusów w zakresie bezpieczeństwa i ekonomiki jazdy oraz oferują efektywne moduły szkoleniowe w ramach obowiązkowych kursów doskonalących określonych w ustawie o kwalifikacjach kierowców zawodowych.

Niezawodny, bezpieczny, szybki i ekonomiczny transport ładunku w znacznym stopniu zależy od kierowcy. To od niego głównie zależy bezpieczna i oszczędna jazda. Kierowca powinien odpowiednio wcześnie przewidywać sytuacje na drodze, zachować suwerenność nawet w momentach krytycznych i potrafić zapanować nad pojazdem. Dzięki treningom w tym zakresie oferowanym przez MAN ProfiDrive® w ramach kursów ekonomicznej jazdy można dodatkowo zapewnić redukcję kosztów paliwa i wydatków na konserwację pojazdu. Ekonomiczna jazda, jakiej uczestnicy uczą się podczas szkoleń, pozwala  zaoszczędzić średnio od 5 do 10 procent paliwa. W przypadku pojazdu o masie 40 ton obsługującego trasy dalekobieżne oznacza do redukcję zużycia paliwa od 2 do 3 litrów na 100 kilometrów. Treningi w zakresie bezpiecznej jazdy organizowane przez MAN ProfiDrive® przyczyniają się także do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. W ten sposób kierowca, przewożony przez niego wartościowy ładunek oraz pojazd mogą bezpiecznie dojechać do celu.

MAN ProfiDrive® oferuje praktyczne treningi dla kierowców ciężarówek i autobusów, które cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Instruktorzy ProfiDrive® prowadzą szkolenia w zakresie jazdy na wszystkich typach pojazdów, koncentrując się odpowiednio na specyfice pojazdów ciężarowych klasy ciężkiej lub lekkiej, autobusów miejskich, autobusów z napędem hybrydowym lub autobusów turystycznych.

Co roku w seminariach organizowanych przez MAN uczestniczy kilka tysięcy kierowców z całej Europy. W samych Niemczech jest to ok. 4000 osób. W polce w roku 2010 przeszkolono prawie 500 kierowców. Seminaria odbywają się w centrach MAN Truck & Bus, w zakładach serwisowych lub bezpośrednio u klienta. MAN ProfiDrive® oferuje ponadto szkolenia w ponad 25 krajach i zatrudnia łącznie 98 instruktorów.

Klient otrzymuje ofertę szkoleniową już w momencie odbioru nowego pojazdu: takie szkolenia koncentrują się na przekazaniu podstawowych informacji na temat zainstalowanych w pojeździe urządzeń zapewniających efektywną i bezpieczną eksploatację. Dużą popularnością cieszą się seminaria dotyczące jazdy ekonomicznej oraz treningi bezpiecznej jazdy. Z punktu widzenia bezpieczeństwa na drogach bardzo istotne są także szkolenia Offroad (jazda w terenie) oraz szkolenia poświęcone zabezpieczeniu ładunku.

MAN ProfiDrive® działa na terenie całych Niemiec i dodatkowo w niektórych krajach i posiada w swoim programie pełną ofertę ustawowych szkoleń. Dzięki bogatej i różnorodnej ofercie MAN ProfiDrive® kierowcy mogą połączyć szkolenie obowiązkowe na przykład z modułem ekonomicznej jazdy. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla kierowcy i przedsiębiorcy, gdyż umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie dni przeznaczonych na szkolenie.
Program doskonalenia zawodowego obejmuje wiele różnych modułów teoretycznych i praktycznych, z których należy ukończyć pięć:

Kierowcy samochodów ciężarowych
Moduł 1    Technika samochodowa i ekonomiczna jazda (teoria)
Moduł 2    Ekonomiczna jazda (praktyka)
Moduł 3    Zabezpieczenie ładunku (teoria i praktyka)
Moduł 4    Czas pracy i czas odpoczynku, tachografy cyfrowe
Moduł 5    Postępowanie podczas wypadku, zdrowie na stanowisku pracy
Moduł 6    Bezpieczeństwo na drogach i bezpieczeństwo ekologiczne, przestępczość
Moduł 7    Trening bezpieczeństwa (praktyka)
Moduł 8    Trening bezpieczeństwa, nauka o zagrożeniach, systemy wspomagania kierowcy, BHP
Moduł 9    Offroad (teoria i praktyka)
Moduł 10    Transport ciężki (teoria)

Kierowcy autobusów
Moduł 1    Technika samochodowa i ekonomiczna jazda (teoria)
Moduł 2    Ekonomiczna jazda (praktyka)
Moduł 3    Zabezpieczenie bagażu nauka o zagrożeniach, systemy wspomagania kierowcy, BHP
Moduł 4    Czas pracy i czas odpoczynku, tachografy cyfrowe,
przepisy dotyczące przewozu osób
Moduł 5    Postępowanie podczas wypadku, zdrowie na stanowisku pracy
Moduł 6    Bezpieczeństwo na drogach i bezpieczeństwo ekologiczne, przestępczość
Moduł 7    Trening bezpieczeństwa (praktyka)

Szczegółowe informacje na temat szerokiej oferty szkoleniowej firmy MAN ProfiDrive® dostępne są na stronie www.mantruckandbus.com.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.