Select Page


MB:Nowy Actros Euro VI rusza do pracy


 


Pierwszy Actros Euro VI został przekazany firmie transportowej Transalliance jako część większego zamówienia na ponad 500 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Ulrich Bastert, dyrektor sprzedaży Mercedes-Benz Trucks, przekazał auta panu Alexandre Michel, właścicielowi i prezesowi Grupy Transalliance. „Naszą firmę i Transalliance łączy wieloletnie, efektywne partnerstwo. Bardzo nas cieszy, że nasz klient, Transalliance, wprowadza do swojej floty pierwszą ciężarówkę w standardzie Euro VI, podkreślając dalekowzroczną strategię firmy” powiedział Ulrich Bastert podczas uroczystości przekazania. Francuska spółka przyjmie całe zamówienie w najbliższych miesiącach.

Nowy Mercedes-Benz Actros jest pierwszą ciężarówką stworzoną specjalnie pod kątem spełnienia standardu Euro VI, który od roku 2014 stanie się obligatoryjny. Emisja spalin została w nim zredukowana do ledwie wykrywalnego poziomu. Nowy model stawia także kamienie milowe w zmniejszaniu spalania: w porównaniu do Actrosa trzeciej generacji, przy tej samej normie czystości spalin Euro 5 redukuje zużycie paliwa o kolejne 6-7%.

“Dla nas ekonomiczność, dynamika jazdy oraz wysoki poziom komfortu kierowcy są najważniejszymi cechami samochodów ciężarowych. Jesteśmy dumni wprowadzając pierwszego Actrosa w standardzie Euro VI do naszej floty”, powiedział Alexandre Michel z Transalliance. „Nasze dążenie do wspierania i aktywnego promowania nowoczesnych technologii prezentujemy w ramach dni technologii organizowanych przez Transalliance. Wydarzenie to daje możliwość klientom i pracownikom zapoznania się nowoczesnymi rozwiązaniami, które wprowadzamy w życie”.

Transalliance jest jedną  największych firm logistycznych w Europie. Flota spółki składa się z 3200 pojazdów, z czego 700 stanowią samochody ciężarowe Mercedes-Benz. Transalliance zatrudnia ok. 4500 pracowników. Przekazanie pierwszego nowego Actrosa w standardzie emisji spalin Euro VI, który stanie się obligatoryjny w roku 2014, dodatkowo zacieśnia współpracę między obiema firmami i świadczy o dużej trosce o środowisko naturalne ze strony obu partnerów.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.