Select Page


Mercedes Benz: 250-ty Actros w firmie Demotrans


DSC_2178
 

Maj rozpoczął się w Ostrowie Wielkopolskim od wielkich emocji. Kibice mogli świętować zwycięstwo w polsko-australijskim meczu żużlowym. Świętował również partner imprezy – Mercedes-Benz, uroczyście przekazując firmie Demotrans 250-tą ciężarówkę spod znaku Gwiazdy.

1 maja to historyczna data dla polskiego żużlu. Tego dnia po raz pierwszy w historii zawodów żużlowych, starły się reprezentacje Polski i Australii – należące do ścisłej światowej czołówki. Drużyny obu krajów wjechały na tor na specjalnie do tego celu zabudowanych platformach na ciągnikach Actros, prowadzone przez Klasę G63 AMG 6×6. Było to preludium uroczystości oficjalnego przekazania firmie Demotrans odpowiednio 248-ego, 249-ego i 250-ego samochodu ciężarowego Mercedes-Benz.

Pojazd z numerem 250. Przekazali przedstawiciele Mercedes-Benz Polska oraz Auto Partner J.A. Garcarek w asyście samych mistrzów świata na żużlu – Tomasza Golloba (Mistrz Świata 2010) i Australijczyka Chrisa Holdera  (Mistrz Świata 2012). Temu pierwszemu szczęśliwa Gwiazda przyniosła pomyślność – mecz odbywający się po uroczystości wygrali nasi rodacy.

Firma Demotrans z Oleśnicy to wieloletni klient kaliskiego dealera Mercedes-Benz firmy Auto Partner J. i A. Garcarek. Actrosy od dawna jeżdżą  we flocie tego przewoźnika – teraz przyszedł czas na jej stopniowe odświeżenie. Wydanie kolejnej partii pojazdów dało okazję do odświętnej oprawy – jednym z odbieranych samochodów była 250-ta ciężarówka Mercedes-Benz (w tym 67-ma w tym roku).

Nowe Actrosy firma Demotrans zakupiła dzięki finansowaniu Mercedes-Benz Leasing, i są wyposażone w kabiny StreamSpace z płaską podłogą i dwiema leżankami. Z punktu widzenia strategii marketingowej Auto Partner J.A. Garcarek wybór wydarzenia sportowego jako oprawy do wydania pojazdów firmie Demotrans nie był przypadkowy –  na trybunach zawodników dopingowało ok. 10 tysięcy kibiców, w tym wielu przedsiębiorców z branż transportowej i budowlanej, dla których żużel jest jednym z ulubionych sportów.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.