Select Page


Mercedes Benz Antos – ciężarówka do zadań specjalnych


 

Przygotowana przez spółkę Mirosław Wróbel prezentacja nowego Antosa pokazała, że Mercedes-Benz jest niekwestionowanym pionierem wśród producentów samochodów ciężarowych. Możliwość konfiguracji nowego pojazdu przeznaczonego do transportu dystrybucyjnego sprawia, że sprawdza się on w każdej branży bez względu na specyfikę wymagań.

Jeszcze nie opadły emocje związane z pojawieniem się na polskim rynku nowego Actrosa, a spółka Mirosław Wróbel, autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz, przygotowała dla obecnych i potencjalnych klientów kolejną niespodziankę. Uczestnicy specjalnego pokazu, który odbył się 15 grudnia 2012 roku w oddziale spółki w Pietrzykowicach, mogli przekonać się, jak bardzo praktyczny w codziennym użytkowaniu może być nowy, ciężarowy Antos.

Tuż po tym, jak samochód wyłonił się zza kurtyny, rozpoczęło się perfekcyjnie zaplanowane, multimedialne show. Na olbrzymiej, tylnej zabudowie ciężarówki zaczęły pojawiać się sceny, sekwencje, w końcu krótkie filmy prezentujące Antosa w akcji. Dynamiczna muzyka i sugestywne wizualizacje oczarowały gości.
– Niesamowite wrażenie. Całość wyglądała, jakby samochód się poruszał. Poza tym ktoś miał świetny pomysł, aby na jednym samochodzie wyświetlić wszystkie możliwości tylnej zabudowy – chłodnia, hak, burta. Zadziałało na wyobraźnię – komentował na miejscu jeden z uczestników uroczystości.

Premiera nowego Antosa w Pietrzykowicach

Młodszy brat Actrosa
W porównaniu z innymi samochodami do transportu dystrybucyjnego, Antos wyróżnia się prostą budową kabiny, a jednocześnie zachowuje mocną i wytrzymałą sylwetkę.
– W Antosie, krata wlotu powietrza jest sportowo perforowana, co nadaje mu dynamiczny wygląd. Jeśli chodzi zaś o bezpieczeństwo, stalowe zewnętrzne elementy zderzaka, zapewniają mu wytrzymałość nawet przy cięższych zderzeniach – mówi Jacek Jurgielaniec, wiceprezes ds. sprzedaży spółki Mirosław Wróbel.

Nowa jakość transportu dystrybucyjnego
Antosa zaprojektowano tak, aby usprawnić pracę, a realizacja coraz trudniejszych i bardziej złożonych zadań stała się wygodniejsza i prostsza.
– Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają na optymalną konfigurację pojazdu na potrzeby każdej branży. Już na etapie „projektowania” ciężarówki przez klienta, można dopasować wszystkie komponenty tak, aby długość zabudowy, poziom ładowności lub organizacja wnętrza kabiny odpowiadały indywidualnym wymaganiom – informuje Jacek Jurgielaniec.

Ekologiczny i wydajny
Decydując się na nowego Antosa, klienci będą mieli do wyboru jeden z trzech silników wysokoprężnych BlueEfficiency Power, które są zgodne z normą spalinową Euro 6. Ich moc wynosi od 175 kW (238 KM) do lżejszych zastosowań, aż do 375 kW (510 KM) do ciężkich samochodów ciężarowych z przyczepą lub ciągników siodłowych z naczepą.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.